3. Интер разкъса Монца с 5:1 и отново дръпна на Ювентус (ВИДЕО)

Интер разкъса Монца с 5:1 и отново дръпна на Ювентус (ВИДЕО)

"Нерадзурите" запазиха върха в Серия А за още една седмица

Интер отнесе Монца като гост с 5:1 в локалното дерби на Ломбардия. "Нерадзурите" увеличиха преднината си на върха в Серия А на пет точки пред Ювентус, като торинци все още не са изиграли мача си от кръга.

След 12 минути игра съдията преразгледа игра с ръка в наказателното поле на Монца и отсъди дузпа за Интер. Зад топката застана Хакан Чалханоглу и хладнокръвно реализира от бялата точка. Това е седмо изпълнение на наказателен удар за турския национал, като той няма нито един пропуск.

Буквално в следващата атака "нерадзурите'' удвоиха резултата. Футболистите на Симоне Индзаги развиха много бърза атака, която стигна до левия фланг. От там Димарко намери Лаутаро Мартинес, който заби 17-о си попадения в Серия А.

Отговорът на домакините дойде след полвин час игра. Тогава след статично положение Матео Песина върна едно попадение. След преразглеждане с ВАР се оказа, че капитанът на Монца е със сантиметри в засада и голът не бе зачетен.

Две минути по-късно обаче Чалханоглу не сгреши. Интре разви нова страхотна контраатака, като отключи защитата на Монца с един дълъг пас. Мхитарян се отскубна и подаде в наказателното поле. Там Тюрам с пета заложи топката за Чалханоглу, който с едно докосване вкара втория си гол в мача.

Монца все пак успя да върне едно попадение, след като в 69-а минута бе отсъдена дузпа. Каитанът Матео песина се нагърби със задачата и безпроблемно излъга Зомер, за да вкара за 1:3.

В заключителните минути "нерадзурите" спечелиха нова дузпа, която този път бе изпълнена от Лаутаро Мартинес, но и той не сгреши. Само няколко минути по-късно Тюрам вкара петия гол за гостите, за да оформи крайния резултат.