3. Интер с 9 точки преднина след класическа победа на "Виа дел Маре"

Интер с 9 точки преднина след класическа победа на "Виа дел Маре"

Интер направи успешна крачка към четвърта поредна титла в Италия, след като постигна класическа победа с 3:0 при гостуването на Лече, в мач от 23-ия кръг на Серия А.

"Нерадзурите" бяха разузнали много добре противника и взеха лесен успех на "Виа дел Маре" с попадения на Златан Ибрахимович, Луиш Фиго и Деян Станкович.

Мачът започна по най-добрия начин за шампиона и още в 13-ата минута Ибрахимович откри резултата. Етническият босненец получи страхотен пас от Камбиасо и със силен удар по земята не остави шансове на вратаря Бенуси.

В 18-ата минута домакините можеха да изравнят след удар с глава на Стендардо, като единствено отличната намеса на Жулио Сезар попречи това да се случи.

Интригата в мача можеше да бъде убита още в 37-ата минута. Тогава Ибрахимович бе грубо посечен в пеналта на южняците, но реферът Талиавенто прецени, че става въпрос за симулация и даде жълт картон на нападателя. На повторенията отлично се видя, че има явно нарушение срещу Ибрахимович.

В 55-ата минута Майкон можеше да увдвои, но изпусна от непосредствена близост. Възпитаниците на Моуриньо обаче имаха повод за радост в 72-ата минута, когато Сантон центрира към Фиго и португалският ветеран вкара един от редките си голове напоследък.

Само 6 минути след този гол Станкович реши да повтори изпълнението на Фиго и с глава оформи крайния резултат - Майкон центрира от фаул и сърбинът хлъзна майсторски топката в далечния ъгъл.

Така Интер (53т.)  има вече 9 точки преднина пред градския съперник Милан, който е втори с 44 точки, но "росонерите" тепърва ще играят мача си от кръга - домакинство на Реджина от 21:30 часа тази вечер. Лече е на 17-о място с 22 точки.

Следващата неделя е голямото дерби на Милано, което може да даде отговорите на много върпоси относно Скудетото този сезон.