3. Интер с чисто 2:0 над ЧФР Клуж (ВИДЕО)

Интер с чисто 2:0 над ЧФР Клуж (ВИДЕО)

Паласио герой за "нерадзурите", Милито се контузи в 10-та минута

Италианският гранд Интер взе комфортен аванс след първия 1/16 финал от Лига Европа срещу румънския ЧФР Клуж, надигравайки го с 2:0. Срещата се игра на стадион "Джузепе Меаца", а реваншът северната ни съседка е след седмица - на 21-и февруари.

В герой за "нерадзурите" се превърна Родриго Паласио, но влизането му в игра не бе толкова празнично, след като той замени Диего Милито в 10-ата минута, след като Принца получи контузия. Преди това румънците на два пъти обстрелваха Ханданович, но неточно.

10 минути след появяването си в игра, Паласио изведе "нерадзурите" напред след хубава асистенция на Фреди Гуарин.

Като цяло обаче темпото на срещата не бе особено високо, както е в повечето мачове на Интер по принцип.

До края на полувремето се запомниха единствено неточни удари на Камбиасо и Муресан от Клуж.

Втората част стартира с неточен шут на Касано в 52-ата минута, последван от такъв и на Муресан.

Макар да не създаваха много положения, италианците владееха инициативата и бяха устремени към "суха" мрежа, след като в предишните си 6 сблъсъка неизменно допускаха попадения.

Румънската атака обаче не бе достатъчно класна за отбраната на "нерадзурите", а в 87-ата минута те стигнаха до още по-комфортен аванс преди реванша. Тогва Ковачич намери Паласио на левия ъгъл на малкото наказателно поле, а аржентинецът не сбърка, оформяйки крайното 2:0.