3. Интер с лекота премина през Клуж, чака Тотнъм (ВИДЕО)

Интер с лекота премина през Клуж, чака Тотнъм (ВИДЕО)

"Нерадзурите" биха с 3:0 в реванша в Румъния и чакат Тотнъм в осминфиналите

Интер победи ЧФР Клуж с 3:0 в реванша от 1/16-финалите на Лига Европа и се класира за осминафиналите в турнира с общ резултат 5:0. Две попадения в Румъния отбеляза колумбийския халф Фреди Гуарин, а едно добави резервата Марко Бенаси.

Интер беше без контузения Диего Милито на терена в Клуж, а имаше и едно на ум за голямото дерби с Милан в неделя. Въпреки това, играчите на Страмачони не позволиха изненада.

Руи Педро пропусна ранен шанс за Клуж, а Мурешан се контузи и бе сменен още в 9-ата минута. Интер отговори с хубав извеждащ пас на Камбиасо, но Касано стреля над вратата.

Гостите от Милано поведоха с първата си чиста възможност. Рики Алварес подхвана атака от тъча, пусна за Родриго Паласио отдясно, аржентинецът центрира успоредно на голлинията и Фреди Гуарин засече на празна врата – 0:1 в 22-ата минута.

След гола Интер заигра на контри. Паласио пропусна, а Касано малко пресили техничен пас за Гуарин. Вратарят на Клуж спаси силно воле по диагонала на Паласио.

Клуж допусна много груба грешка за втория гол на Интер. Вратарят Марио Фелгейраш изпусна една елементарна топка, Алварес подаде на Гуарин и той вкара втория си гол за 0:2.

Ора и Руи Педро пропуснаха за Клуж след почивката. Последва двоен шанс, но ударът на Капетанос бе отразен от вратаря, а Перейра изби добавката на Ора.

Интер направи победата си класическа две минути преди края. Касано даде страхотен пас за резервата Бенаси, който пусна покрай вратаря за 0:3.

В осминафиналите Интер ще играе срещу английския Тотнъм, който драматично отстрани Лион. Първият мач е на 7 март, а реваншът на 14 март.

Мактоминей: Конте запали огъня