3. Интер с нова крачка към титлата след 4:3 над Киево

Интер с нова крачка към титлата след 4:3 над Киево

Двата отбора спретнаха уникално голово шоу на "Джузепе Меаца"

Интер направи нова крачка към титлата в Италия, след като победи Киево с 4:3 в мач от 37-ия кръг на Серия „А”. Играчите на Жозе Моуриньо изиграха страхотно първо полувреме, в което вкараха три попадения, но допуснаха едно. Във втората част нещата седяха по различен начин, защото тогава „магаретата” се разписаха на два пъти, а Интер само веднъж, но това бе достатъчно за победата.

Резултатът бе открит от Киево в 11-ата минута с автогол на Самуел, Шейсет секунди по-късно обаче "нерадзурите" изравниха след нов автогол, този път във вратата на Киево. Камбиасо и Милито вкараха по още един гол, а през втората част Балотели вкара последното попадение за „нерадзурите”. Мачът обаче можеше да докара до инфаркт феновете на Интер, след като Граноче и Пелисер се разписаха за гостите.

Началните минути на срещата започнаха по-добре за домакините от Интер, които имаха много добри възможности в 4-ата и 8-ата минути, но Ето’о и Тиаго Мота не успяха да реализират  възможностите си.

След тези добри положения за Интер се случи нещо много изненадващо. Лусиано пое атака по дясното крило, след което центрира в наказателното поле, където бяха Граноче и Самуел. Във въздушния двубой топката среща Самуел и влезе във вратата на Сезар. Така „магаретата” поведоха много изненадващо – 0:1 в 11-ата минута.

Радостта на гостите траеше само за минута, след като резултатът бе изравнен с нов автогол. Ето’о получи топката в наказателното поле и задържа топката в себе си за няколко секунди, след което прати топката в тялото на играч на Киево и от рикошета тя влезе по неспасяем начин във вратата на Сорентино – 1:1.

В 28-ата минута отново „магаретата” можеха да поведат в резултата, след като центриране отдясно стигна до Граноче, който игра с глава, но Сезар показа за пореден път, че е един от най-добрите в света и спаси.

Десет минути преди края на първата част обратът бе налице. Камбиасо бе заел много добра в позиция в наказателното поле на гостите от Верона и засече центриране с крак. Топката се разходи по голлинията и влезе до дясната греда на вратата – 2:1.

В 39-ата Милито направи изхода от двубоя почти ясен, след като вкара 21-ото си попадение за сезона. Аржентинецът проби по страхотен начин и от границата на наказателното поле с уникален прехвърлящ удар матира двама защитника и вратаря на Киево – 3:1.

Началото на втората част бе повече от чудесно за „нерадзурите”. В 51-ата минута Марио Балотели направи резултата 4:1 и всичко изглеждаше приключило. Майкон пусна страхотен извеждащ пас през центъра, който към ганаеца с италиански паспорт, който очи в очи със Сорентино не сбърка и вкара топката в мрежата с техничен изстрел.

Киево успя да върне едно попадение в 60-ата минута. Марколини изпрати силен изстрел по посока на вратата на Сезар, който бе засечен от Граноче в наказателното поле, а стражът на Интер нямаше какво да направи – 4:2.

В 74-ата минута шансовете на гостите се възродиха, след като Санети направи уникално груба грешка. Капитанът на Интер се опита да върне към Матераци, но топката бе пресечена от Пелисер на границата на наказателното поле, след което я прати във вратата с техничен изстрел с десния крак – 4:3.

След като получиха това попадение, играчите на Моуриньо се събудиха и започнха отново да атакуват, но нямаха късмет да отбележат попадение. Страхотни пропуски бяха направени от Ето’о и компания. Дори в 82-ата минута Горан Пандев уцели лявата греда, след като стигна до избита топка в наказателното поле на Киево.

Така Интер успя да вземе три точки, макар и с 4:3. Победата бе много важна за домакините в борбата за титлата с Рома, които надиграха драматично с 2:1 Каляри. „Нерадзурите” са първи със 79 точки, а Рома са втори със 77. За киево поражението не е фатално, защото те не се борят за нищо и остават на 13-а позиция с 44 точки.

4:3 - Пелисер 74’

Интер: Сезар, Майкон, Самуел, Матераци, Санети, Мота (Мунтари 56’), Камбиасо, Станкович, Балотели (Пандев 63’), Ето’о, Милито (Марига 90);

Киево: Сорентино, Джокич, Скардина (Ариати 75’), Фрей, Сардо, Мантовани, Ригони, Марколини, Лусиано, Пелисиер, Граноче( Абрускато 61’);

Жълти картони: Сардо (Киево);

Стадион: „Джузепе Меаца”;

Съдия: Лука Банти;

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1