3. Интер съсипа Лече (видео)

Интер съсипа Лече (видео)

"Нерадзурите" спечелиха мача с 4:1, Лече вече уверено гледа към Серия Б

Отборът на Интер завърши годината с успех. „Нерадзурите” се поздравиха с победа с 4:1 над Лече, а двубоят бе от програмата на отложения 1-ви кръг на Серия А. Отборът на Клаудио Раниери бе пълен господар в мача на „Сан Сиро” и въпреки че първи допусна попадение, осъществи пълен обрат и грабна трите точки.

В началните 15-ина минути на срещата Интер направи няколко пропуска, а домакините бяха наказани за това в 19-ата минута, когато Лече излезе напред в резултата. Точен за гостуващия тим бе Луис Муриел, който отбеляза хубав гол с десния крак. „Нерадзурите” бързо се втурнаха в атака, за да изравнява резултата и след няколко нереализирани възможности пред вратата на Уго Габриели, равенството все пак бе възстановено. Джампаоло Пацини засече от близко разстояние центриране на Майкон в 34-ата минута и направи резултата 1:1. До почивката нито един от двата тима не достигна до нов гол, въпреки че Интер пропиля няколко добри възможности.

Домакините поведоха с 2:1 почти веднага след подновяването на играта. Диего Милито се разписа в 49-ата минута след хубаво изпълнение с десния крак, като по този начин пълният обрат в мача бе осъществен. В 73-ата минута „нерадзурите” достигнаха и до трето попадение, а негов автор бе Естебан Камбиасо, който не остави никакви шансове на стража на Лече. До края на двубоя Интер отбеляза още един гол. Точен за крайното 4:1 бе Рикардо Алварес в 81-ата минута.

Така Интер събра 26 точки и е на 5-ата позиция във временното подреждане. Лече остава на дъното, заемайки последното 20-то място с едва 9 пункта.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"