3. Интер счупи прокобата срещу Рома с късен гол на Икарди (ВИДЕО)

Интер счупи прокобата срещу Рома с късен гол на Икарди (ВИДЕО)

"Нерадзурите" задминаха градския съперник Милан и са на 5 точки от Европа след първия си успех срещу Рома от 4 години

Късен гол на Мауро Икарди изведе Интер до успех с 2:1 над Рома на „Джузепе Меаца” в 32-ия кръг на Серия А след седем поредни мача, или четири години, без успех срещу „вълците”. Така ако Лацио загуби от Киево, Ювентус може да е шампион още този уикенд при победа над Торино

Медел и Астори бяха наказани за мача, но Гуарин, Брозович, Де Роси и Манолас се върнаха след наказания в двата лагера. Жервиньо пък най-сетне започна от първата минута след лечение на контузия.

Де Роси провери рефлексите на Ханданович от разстояние, а Видич блокира удар на Жервиньо, но Интер първи успя да стигне до гол. Ернанес си отвори пространство на границата на наказателното поле и с тупалка в долния ъгъл матира Де Санктис за 1:0 в 16-ата минута.

Виктор Ибарбо можеше да изравни веднага, но ниският му удар нацели гредата.

До края на първата част Ернанес стреля неточно, а Наинголан също не настрои мерника пред другата врата.

Икарди направи пропуск в началото на втората част, а с приближаването към края мачът ставаше все по-отворени двуостър.

В 63-ата минута Пянич хитро пусна за нахлуващия вдясно Раджа Наинголан, който с бомбен шут по земя остави Ханданович на място за 1:1.

Икарди направи два големи пропуска в ситуации, в които публиката очакваше да изригне, но се реваншира в 88-ата минута. Влезлият секунди по-рано Подолски го намери в наказателното поле и деветката се завъртя и матира Де Санктис с още един удар по земя за 2:1 и „Джузепе Меаца” изпадна в дива радост.

Интер изпревари градския съперник Милан и вече е седми с 45 точки, но все още изостава на 5 от зона Лига Европа. Рома остана с 58 точки и Лацио (също 58) има шанс да се откъсне на второто място.