3. Интер се добра до точката срещу Сосиедад с гол в края (ВИДЕО)

Интер се добра до точката срещу Сосиедад с гол в края (ВИДЕО)

Лаутаро Мартинес вкара за 1:1 в 87-та минута

Лаутаро Мартинес се оказа големият спасител за Интер, след като с единствения точен удар за „нерадзурите“ в мача на „Реале Арена“, донесе равенството 1:1 при гостуването на Реал Сосиедад от група „D“ на Шампионска лига.

Реал Сосиедад поведе с 1:0 в 5-ата минута. Алесандро Бастони допусна много груба грешка, топката му бе отнета от Браис Мендес, който беше сам срещу Ян Зомер и не пропусна да вкара във вратата му.

В 43-ата минута пред Микел Оярсабал се откри отлична възможност в наказателното поле на Интер, но след неговия удар топката срещна напречната греда, а също така бе маркирана и засада на нападателя на Реал Сосиедад.

Две минути по-късно Мартин Субименди подаде към Кубо, който навлезе в наказателното поле на Интер и стреля от малък ъгъл, но Зомер спаси.

Ян Зомер направи страхотно спасяване в 48-ата минута. Кубо центрира от корнер в наказателното поле на Интер, където Микел Мерино надскочи Арнаутович и продължи с глава топката към Микел Оярсабал, който стреля с глава отблизо, но Зомер демонстрира рефлекс и спаси.

Съдията Майкъл Оливър показа директен червен картон в 65-ата минута на Николо Барела срещу Браис Мендес. Повторенията показаха, че Барела не настъпва умишлено своя съперник и няма умисъл в действията му. Оливър бе викнат да преразгледа ситуацията с помощта на ВАР, след което промени първоначалното си решение и отмени червения картон на Барела.

Реал Сосиедад бе много близо до това да вкара втори гол в 69-ата минута. Кубо центрира от корнер в наказателното поле на Интер, където Микел Мерино стреля с глава, но топката срещна напречната греда на вратата на Ян Зомер и излезе в аут.

Интер вкара гол в 79-ата минута чрез Маркюс Тюрам, но попадението не бе зачетено заради засада в хода на атаката на "нерадзурите".

Интер успя да изравни резултата срещу Реал Сосиедад в 87-ата минута. Давиде Фратези намери Лаутаро Мартинес в наказателното поле. Аржентинският нападател получи отличен пас, бе сам срещу Ремиро и отблизо не пропусна да вкара за 1:1.