3. Интер се издъни срещу Бреша - 1:1 на "Джузепе Меаца"

Интер се издъни срещу Бреша - 1:1 на "Джузепе Меаца"

Отборът на Рафа Бенитес регистрира четвърто равенство през сезона

Отборът на Интер постигна изненадващо равенство срещу Бреша в мач от 10-ия кръг в Серия А. Срещата завърши при резултат 1:1 и бе играна на стадион „Джузепе Меаца”. През целия мач домакините владееха повече топката и действията на терена бяха предимно в половината на Бреша, но гостуващият тим се защитаваше брилянтно и успя да удържи равенството докрай.

Още в самото начало на мача домакините от Интер имаха отлична възможност да открият резултата. В 4-ата минута гостите от Бреша извършиха нарушение на границата на наказателното поле и зад топката застана Уесли Снайдер, който отправи много силен изстрел към вратата на Аркари, но вратарят на Бреша с прекрасна намеса изби и запази мрежата си суха.

В 7-ата минута Самуел Етоо се измъкна от защитник на гостите в наказателното поле и стреля от ъгъла на вратарското поле, но Аркари отново бе на мястото си и не позволи на домакините да поведат в резултата.

Три минути по-късно последва нова опасност за вратата на Бреша. Милито достигна до дъгата на наказателното поле и стреля, но ударът му мина на около метър от десния страничен стълб на Аркари.

В 14-ата минута гостите организираха бърза атака и противно на всички очаквания откриха резултата. Андреа Карачоло бе изведен в половината на Интер, прокара топката между краката на Валтер Самуел, озова се сам срещу Кастелаци и прати коженото кълбо покрай вратаря на Интер, като по този начин откри резултата в полза на своя тим.

Няколко минути след попадението домакините имаха чудесни възможности да изравнят, но пропуски направиха Етоо и Коутиньо. При първата опасна ситуация Киву центрира в наказателното поле, където топката попадна на главата на камерунския нападател на Интер Самуел Етоо, но ударът му премина покрай вратата на Аркари. При второто пропуснато положение Коутиньо навлезе в половината на гостите и почти от границата на наказателното поле стреля, но ударът му бе блестящо отразен от вратаря на Бреша и резултатът продължи да бъде 0:1.

В 28-ата минута гостуващия тим изпусна нова чиста ситуация за гол. Бе отсъден пряк свободен удар за гостите и зад топката застана чилиецът Николас Кордова. Изстрелът, който отправи бе много опасен и премина много близко до десния страничен стълб, като останаха съмнения за рикошет в играч на Интер, но корнер не бе отсъден.

Две минути след това положение домакините можеха да вкарат много красив гол, но изстрелът на Уесли Снайдер бе блокиран от Кордова. В следващата атака за Интер Пандев можеше да вкара кълбото в мрежата на Аркари, но ударът му премина на сантиметри от дясната греда на вратата на Бреша.

В 35-ата минута Пандев изпусна поредната великолепна възможност за Интер. Етоо навлезе в наказателното поле и подаде към македонеца, който бе оставен непокрит, но той реши да заложи на силата, а не на точността, и ударът му премина малко над вратата на Бреша.

Малко преди края на полувремето Коутиньо направи поредния пропуск за Интер. След като овладя топката в половината на Бреша, полузащитникът достигна до наказателното поле, но силният му удар премина над вратата.

Продължението на първата част бе една минута, но през нея не се случи нищо по-опасно пред някоя от двете врата и почивката дойде при резултат 0:1.

Второто полувреме започна по много лош начин за Интер. След като в 26-ата минута се наложи Майкон да напусне принудително и да бъде заменен от Кордоба, три минути след началото на втората част Самуел и голмайсторът Карачоло срещнаха колената си, като Валтер Самуел получи тежка контузия и на Рафаел Бенитес се наложи да извърши нова принудителна смяна. В игра за Интер влезе Давиде Сантон.

Първата опасна възможност след почивката бе за домакините. Коутиньо центрира отдясно на вратата на Бреша, но Милито не успя да засече топката и Аркари улови.

Действията на терена през по-голямата част от времето бяха в половината на гостите, но Интер не създаваше толкова много опасни положения, колкото през първата част и резултатът продължаваше да бъде 0:1.

В 67-ата минута Бреша можеше да отбележи втори гол, но ударът на Диаманти бе отразен от Кастелаци, а и бе отсъдена засада на Коне, който пречеше на вратаря на Интер.

Минута по-късно домакините организираха опасна атака, Етоо се измъкна от защитата на Бреша и се озова сам срещу Аркари, но ударът на камерунеца бе отразен от вратаря на гостуващия тим по великолепен начин и играчите на Рафа Бенитес отново не достигнаха до попадение.

В 72-ата минута бе отсъдена дузпа в полза на Интер, след като Етоо комбинира с Пандев, получи отново топката и бе съборен в наказателното поле от Дзебина, като останаха съмнения дали имаше съприкосновение между камерунеца и защитника на Бреша. Зад бялата точка застана именно Етоо и с хубав удар в долния десен ъгъл на вратаря Аркари изравни резултата на „Джузепе Меаца”.

След изравнителното попадение действията на терена се пренесоха изцяло в половината на Бреша, но футболистите на Рафаел Бенитес не намираха начин да преодолеят защитата на гостите, която бе брилянтна в този мач.

В 83-ата минута зрителите на „Джузепе Меаца” станаха свидетели на грозни сцени, след като Хетемай събори на земята Коутиньо и можеше да получи директен червен картон, но му бе показан само с жълт. За изненада на всички фенове на тима на Рафа Бенитес и Коутиньо бе официално предупреден.

В 92-ата минута пред Диего Милито имаше отлична възможност да отбележи победно попадение за Интер, но ударът му бе блестящо отразен от Аркари и равенството не се промени.

Футболистите на Рафа Бенитес имаха ново положение в 94-ата минута, но силният удар на Лусио премина над вратата и излезе в аут.

Последната възможност в мача бе пред Милито, който след грешка в защитата на Бреша, се озова сам срещу вратаря Аркари, но не намери очертанията на вратата.

След този пропуск на домакините дойде и последният съдийски сигнал.

Равенството остави Интер на втората позиция и тима на Рафа Бенитес е с 19 точки. Гостите от Бреша прекъснаха серията от пет поредни загуби в Серия А и вече са на 16-ото място с 10 точки.

Интер 1:1 Бреша

14 0:1 Карачоло„
 73 1:1 Етоо (дузпа)

Жълти картони: Коутиньо (Интер); Дзебина, Хетемай, Аркари (Бреша)