3. Интер се издъни срещу Каляри насред "Сан Сиро"

Интер се издъни срещу Каляри насред "Сан Сиро"

Шампионатът на Италия едва се поднови, но вече станахме свидетели на първата изненада. Лидерът Интер прие на своя "Сан Сиро" скромния тим на Каляри, но не успя да го победи. Гостите дори можеха да стигнат до победата, но Акуафреска, който е собственост на Интер, направи пропуска на сезона.

Шампионатът на Италия едва се поднови, но вече станахме свидетели на първата изненада. Лидерът Интер прие на своя "Сан Сиро" скромния тим на Каляри, но не успя да го победи и завърши наравно - 1:1. Гостите дори можеха да стигнат до победата, но Акуафреска, който е собственост на Интер, направи пропуска на сезона.

Срещата започна с обичайния домакински натиск. Още в 8-ата минута футболистите на Жозе Моуриньо можеха да открият резултата, но Златан Ибрахимович не успя да уцели вратата, след като бе изведен по страхотен начин от Луиш Фиго. Само минута след това отново Златан не бе съсредоточен. Гостите направиха първата си по-сериозна атака чак в 32-та минута, когато Косу пропусна от удобна позиция.

Истинският екшън обаче бе след почивката. Изненадващо Каляри поведе в резултата с гол на юношата на Интер Роберт Акуафреска, който бе изведен добре от Микеле Фини - 0:1. Оттук нататък Интер взе изцяло инициативата и владееше през по-голямата част, но по-чистите положения. Първо Биондини пропусна от чиста позиция, а малко след това удар на Жеда бе спасен с вещина от Жулио Сезар. Интер обаче също атакуваше много добре и след около 5-минутен непрестанен натиск, успя да изравни резултата. Ернан Креспо изведе по брилянтен начин Златан Ибрахимович, и за голмайстора на "нерадзурите" не представляваше проблем да вкара топката в опразнената врата.

Изнанадващо обаче след гола Каляри бе по-активният тим на терена и създаде две стопроцентови положения. Първо Джеда стреля слабо от чиста позиция, а при второто положение Акуафреска буквално направи пропуска на сезона. Голмайсторът на гостите пропусна да се превърне в герой срещу клуба, който държи правата му. Биондини стреля много опасно, Сезари изби топката право в краката на Акуафреска, който на празна врата от 2 метра стреля в аут.

До края на срещата Интер наложи натиск, но защитата на гостите се справи. В даденото от съдията продължение Мансини вкара гол, но той бе отменен поради засада.

Така с това равенство Интер ще остане начело с 43 точки, 7 пред Ювентус, който в неделя приема Сиена. Каляри пък остана на 13-о място с актив от 22 точки.

0:1 Акуафреска 65'
1:1 Ибрахимович 77'

Интер: Жулио Сезар, Кордоба (Куарешма), Санети, Киву, Максуел, Самуел (Креспо), Фиго (Мансини), Мунтари, Камбиасо, Ибрахимович, Крус

Каляри: Марчети, Агостино, Писано, Канини, Астори, Фини (Лазари), Конти, Биондини (Парола), Косу, Акуафреска (Матри), Жеда

Мота: Срещу Наполи се справихме по-добре, отколкото срещу Рома