3. Интер се мъчи 120 минути срещу 10 от Дженоа

Интер се мъчи 120 минути срещу 10 от Дженоа

Шампионът на Италия Интер се нуждаеше от продължения, за да пречупи съпротивата на Дженоа и да се класира за 1/4-финалите за Купата на страната. Безсилието на "нерадзурите" бе тотално, имайки предвид, че Дженоа игра 100 минути с човек по-малко на терена.

Шампионът на Италия Интер се нуждаеше от продължения, за да пречупи съпротивата на Дженоа - 3:1 и да се класира за 1/4-финалите за Купата на страната. Безсилието на "нерадзурите" бе тотално, имайки предвид, че Дженоа игра 100 минути с човек по-малко на терена.

Наставникът на Интер Жозе Моуриньо бе оставил на резервната скамейка Камбиасо и Ибрахимович, като именно те донесоха победата в допълнителното време, като преди това Адриано изпусна дузпа (20 мин.), след което откри резултата (75 мин.), а Роси (80 мин.) вкара мача в продължения.

Домакините започнаха по-силно срещата и в 20-ата минута Джузепе Биава фаулира Адриано в наказателното поле, за което получи червен картон. Скандалният бразилец обаче заслужи нова черна точка пред Моуриньо, след като ударът му от бялата точка бе отразен от вратаря Скарпи.

До края на първата част Дженоа отбиваше атаките на Интер, които логично с оглед на численото неравенство станаха по-масирани след почивката. Креспо и Киву изпуснаха от добри позиции преди да се стигне до 75-ата минута.

Тогава Максуел центрира в пеналта на "грифоните" и Адриано се реваншира за дузпата, насочвайки топката с глава в мрежата на Скарпи - 1:0.

Радостта на домакините обаче бе кратка. Точно когато шампионите си помислиха, че трудното е зад гърба им, Валтер Самуел направи нова грешка в защита след тази срещу Каляри и Роси препарира Толдо за 1:1.

Така се стигна до продължения, в които силите на гостите бяха тотално изчерпани. След 100 минути игра Интер поведе с 2:1 след добавка на Камбиасо, който посрещна не добре избита от Скарпи топка след далечен удар на Ибрахимович.

Това окончателно прекърши тима от Генуа и само 3 минути по-късно Ибрахимович най-сетне отбеляза за 3:1, като преди това бе направил няколко непростими пропуска.

Така на 1/4-финалите тифозите в Италия ще станат свидетели на повторение на финала в последните три години между Интер и Рома.