3. Интер се скъса да изпуска и загуби от Каляри с 0:2 (ВИДЕО)

Интер се скъса да изпуска и загуби от Каляри с 0:2 (ВИДЕО)

Дженоа стигна само до 1:1 срещу Самп в дербито на Генуа

Интер допусна загуба с 0:2 от Каляри като гост в 32-ия кръг на Серия А и пропусна шанса да се доближи до топ 4. Камбиасо удари греда през първата част, а Маурисио Пиния наниза два гола през втората част за сардинците.

За Интер това бе втора поредна загуба след драматичното 3:4 от Аталанта миналата седмица. Каляри прие „нерадзурите” на стадиона в Триесте заради проблеми със своя стадион.

Косу се контузи рано и бе сменен от Кабрера. В 14-ата минута Камбиасо прехвърли добре вратаря, но топката се удари в гредата и гол не падна.

Хуан Хесус стреля неточно от воле след слабо изчистване. После Ибаро пропусна след пас на Муру, а Рики Алварес със свиреп шут прати над целта.

Съдията подмина две претенции на домакините за дузпа, но отсъди наказателен удар в 63-ата минута. Пиния бе съборен от Силвестре и чилиецът сам превърна дузпата в гол с удар в средата на вратата за 1:0.

Интер продължи да изпуска и бе наказан в 76-ата минута. Пиния направи хубаво двойно подаване с Кабрера и с точен шут под гредата вкара втория си гол за 2:0.

Интер бе изместен от Рома и вече е седми с 50 точки. Каляри има 42 на 10-а позиция.

В дербито на Генуа Дженоа и Сампдория направиха 1:1.

Едер даде аванс на „моряците” в 28-ата минута. Той хитро изчака стената да скочи при пряк свободен удар и прати по земя в мрежата за 0:1.
В 78-ата минута Андреа Коста получи втори жълт картон и остави Самп с 10 души.

Дженоа веднага използва численото си превъзходство и Матусалем се разписа след пас на Варгас за 1:1.

До края домакините опитаха всичко за победата, но не стигнаха до нея.

Дженоа остава в зоната на изпадащите с 28 точки, на две зад Сиена, който е на спасителното 17-о място. Сампдория има 37 точки и засега диша спокойно.