3. Интер се справи с Каляри, интригата за титлата остава (ВИДЕО)

Интер се справи с Каляри, интригата за титлата остава (ВИДЕО)

Лаутаро Мартинес с два гола за победата с 3:1

Лаутаро Мартинес вкара два гола за победата на Интер с 3:1 като гост на Каляри в предпоследния, 33-и кръг на Серия А. Така "нерадзурите" запазиха интригата за титлата, след като изостават на 2 точки от Милан. В последния кръг "росонерите" гостуват на Сасуоло и се нуждаят поне от точка, за да триумфират. В същото време Интер посреща Сампдория, който вече няма проблем с оцеляването в елита.

Скриниар откри в 11-та минута резултата за тима от Милано в Сардиния, но след намеса от VAR попадението бе отменено. В 25-та, обаче Дармиян все пак даде преднина за отбора си и вдъхна нови надежди на феновете, че титлата може да бъде спечелена. Лаутаро Мартинес добави втори гол за Интер в 51-та минута, но само три по-късно Лукоянис намали за Каляри. Отново Мартинес се разписа шест минути преди края на мача и интригата приключи.

Домакините от Каляри са застрашени от изпадане в Серия Б, защото са под чертата с 29 точки, две по-малко от Салернитана. В последния кръг следващия уикенд тимът от Сардиния гостува на изпадналия Венеция.