3. Интер спечели трудни три точки на „Армандо Пики” в Ливорно

Интер спечели трудни три точки на „Армандо Пики” в Ливорно

Голове на Диего Милито и Дъглас Майкон през втората част донесоха ценен успех за „нерадзурите”

Шампионът Интер записа нова победа в Серия „А”. Момчетата на Жозе Моуриньо победиха трудно като гост с 2:0 възродения под ръководството на Серсе Козми тим на Ливорно в среща от 11-ия кръг на италианския шампионат. „Нерадзурите” буквално проспаха първото полувреме и не отправиха нито един удар по посока вратата на Ливорно. За сметка на това те заиграха доста по-добре през втората част и успяха да се наложат с 2:0. Диего Милито се разписва за втори пореден мач след контузия, а десният бранител Дъглас Майкон вкара третия си гол за сезона.

Домакините от Ливорно започнаха по-силно мача и създадоха няколко нелоши атаки, но удари на Тавано и Пиери бяха блокирани от бранители на Интер. В 19-ата минута и Жулио Сезар бе пробван след удар от далеч на Кандрева, но бразилският страж на „нерадзурите” спаси без проблем. Малко по-късно пък Пулцети не успя да уцели вратата с удар от дъгата. Давиде Моро и Луиджи Витале също опитаха своя късмет, но и техните удари се оказаха неточни.

Интер пък буквално проспа първите 30 минути на мача и дори не отправи удар по посока на вратата на домакините. Нещата за Моуриньо и компания се усложниха в 27-ата минута, когато Съли Мунтари получи тежка контузия и бе заменен от Камбиасо. До края на полувремето Ливорно продължи да атакува и да търси гола, но Кандрева бе разколебан от Жулио Сезар, а удари на Пулцети и Моро не намериха очертанията на вратата.

На почивката в игра за „нерадзурите” се появи Самуел Ето’о и това веднага оказа позитивно влияние върху играта на гостите, които успяха да поведат в резултата още в 49-ата минута. Диего Милито получи топката от Станкович, замахна да бие с левия крак, но след това я нагласи на десния и с премерен удар я прати в долния десен ъгъл за 0:1. Малко по-късно Ливорно имаше шанс да изравни, но нов далечен удар на Витале премина високо над вратата. С течение на времето домакините упражниха лек натиск и в 73-ата минута Франческо Тавано бе близо до изравняване, но негов страхотен удар от дъгата премина на сантиметри над напречната греда.

Интер от своя страна прие играта в своята половина и разчиташе предимно на контраатаки. При една от тях в 80-ата минута „нерадзурите” стигнаха до втори гол и на практика решиха всичко в мача. Патрик Виера изведе Майкон, който пробяга с топката в крака цялата половина на Ливорно и с техничен удар с неудобния ляв крак преодоля стража на домакините за крайното 0:2. До края на срещата момчетата на Серсе Козми се впуснаха в атака в търсенето на почетно попадение, но не стигнаха до нищо повече освен един удар на Кандрева, който бе спасен без проблем от Жулио Сезар.

Така с тази победа Интер увеличи преднината си на върха пред втория Ювентус на цели 7 точки и вече има 28 точки в актива си. Ливорно пък остава в зоната на изпадащите на 18-а позиция с актив от едва 9 точки.

Ливорно – Интер 0:2
0:1 Милито 49’
0:2 Майкон 80’