3. Интер спря серията на Рома от осем победи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Интер спря серията на Рома от осем победи (ВИДЕО+СНИМКИ)

Силен мач на Ханданович и много пропуски лишиха „вълците” от успеха на „Олимпико”

Рома и Интер не се победиха в ключов сблъсък от XXX кръг на Серия „А”.

Двата отбора, борещи се за участие в Шампионската лига догодина, приключиха дербито помежду си при резултат 1:1 на „Олимпико”.

Определено обаче домакините са тези, които трябва да съжаляват повече след срещата, защото пропуснаха множество положения и спряха серията си от осем успеха в Калчото.

Още в началните минути Мохамед Салах вкара гол, отменен заради засада, а малко преди почивката отново той бе замесен в една ситуация, при която топката попадна у Стефан Ел Шаарауи. Италианският национал стреля от воле, но Самир Ханданович демонстрира класа и спаси силния удар.

Второто полувреме започна с удар на Малкия Фараон от далечна дистанция, ала не след дълго Интер нанесе своя удар.

В 53-ата минута Марсело Брожович изведе много добре Иван Перишич в коридор и хърватският национал откри резултата с изстрел по диагонала.

Лучано Спалети реагира почти веднага и пусна в игра Един Джеко, който обаче му се „отблагодари” с два сериозни пропуска и дори едно „спасяване” след удар на Салах в края.

Малко след изтичането на първия игрови час Гари Медел разкърви главата на Миралем Пянич с поредното си безкомпромисно влизане в единоборство за топката. Чилиецът получи жълт картон, докато самият Пянич не изпълни добре свободния удар.

В 67-ата минута Ханданович спаси след изстрел с глава на Джеко, а само секунди по-късно Салах изведе страхотно босненския национал, но той не улучи целта с удар от ъгъла на вратарското поле.

Впоследствие Жоао Миранда игра с ръка в пеналта, но дузпа не последва, но натискът на Рома се засливаше.

Шаарауи получи добър шанс да се разпише в 75-ата минута, ала прати топката във външната част на мрежата, а в 80-ата минута такъв имаше и Салах, който стреля в обсега на Ханданович и вратарят за пореден път се намеси решително.

Не след дълго се стигна до карамбол в наказателното поле на Интер и се наложи на Нагатомо да чисти от голлинията.

Все пак логичното се случи в 84-ата минута, когато Раджа Наинголан пусна към Джеко, който се засуети и бе блокиран от бранител на гостите, но Наинголан се ориентира бързо и от движение изравни с остър шут в долния ъгъл за 1:1.

Така в крайна сметка двата тима поделиха точките и Рома вече има 60 на третото място, с пет повече от Интер.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1