3. Интер свали Милан от върха и отказа Рома от ШЛ (ВИДЕО)

Интер свали Милан от върха и отказа Рома от ШЛ (ВИДЕО)

„Нерадзурите“ за трети път надвиха „вълците“ този сезон - 3:1

Гонитбата за титлата в италианската футболна Серия А е в разгара си, а градските съперници Милан и Интер продължават да си сменят местата на върха.

„Нерадзурите“ победиха Рома с 3:1 и оглавиха класирането след срещата от 34-ия кръг, след като събраха 72 точки, с една повече от „росонерите“.

Третият пореден успех през сезона над римските „вълци“ остави момчетата на Жозе Моуриньо с 58 точки на петото място в класирането и почти ги лиши от шансове за топ 4, тъй като четвъртият Ювентус има 63 и е с мач по-малко от Рома.

Играчите на Симоне Индзаги вкараха два гола още до почивката. Дензъл Дъмфрис откри резултата след половин час игра, а Марсело Брозович направи 2:0 в 40-ата минута със страхотно попадение.

Седем минути след началото на втората част Лаутаро Мартинес реализира третия гол след удар с глава, а турският национал Хакан Чалханоглу се отличи с две асистенции.

Хенрих Мхитарян в 85-ата минута реализира почетното попадение за Рома.

Така Интер записа пета поредна победа във всички турнири, а също така прекъсна серията на "вълците" от 12 срещи без загуба в шампионата.

ИНТЕР - РОМА 3:1
1:0 Дензъл Дъмфрис (30)
2:0 Марсело Брозович (40)
3:0 Лаутаро Мартинес (51)
3:1 Хенрик Мхитарян (85)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ИНТЕР: 1. Ханданович, 37. Шкриниар, 6. Де Врай, 32. Димарко, 2. Дъмфрис, 23. Барела, 77. Брозович, 20. Чалханоглу, 14. Перишич, 9. Джеко, 10. Мартинес;

Треньор: Симоне Индзаги;

РОМА: 1. Патрисио, 23. Манчини, 6. Смолинг, 3. Ибанес, 2. Карсдорп, 27. Оливейра, 77. Мхитарян, 59. Залевски, 7. Пелегрини, 92. Ел Шаарауи, 9. Ейбрахам;