3. Интер води с 2:0 на Милан след първото полувреме в дербито на Европа

Интер води с 2:0 на Милан след първото полувреме в дербито на Европа

Гол с ръка на Адриано и супер удар на Станкович дават преднината на "нерадзурите"

Шампионът на Италия Интер води с 2:0 на най-големия си съперник Милан в дербито 24-ия кръг в Италия. Двата отбора изиграха добри първи 45 минути, в които Милан владееше повече топката, но Интер бе този, който създаваше по-опасните положения и се прибра с два гола аванс в на почивката.

Адриано с ръка и Станкович със супер удар дадоха двата гола на „нерадзурите” в мача.

В началото на двубоя Интер имаше лек превес и стигна до няколко опасни центрирания, при едно от които Валтер Самуел бе съвсем близо до откриване на резултата.

В 17-ата минута бе създадено и най-опасното положение до момента в мача. След невероятна атака на „нерадзурите” започната от Ибрахимович, топката бе поета по лявото крило от Естебан Камбиасо, който със страхотен пас изведе Станкович на няколко метра фронтално срещу Абиати. От стопроцентова позиция за гол обаче сърбинът се засуети и пропусна уникалното положение за своя тим, след като притичалият отзад Амброзини със сетни усилия успя да избие топката.

След това Милан бързо се съвзе и Пато можеше да изненада символичните домакини, но резултатът остана отново 0:0. В следващите минути „росонерите” взеха инициативата и осъществиха натиск пред Жулио Сезар, който доведе до две-три опасни ситуации, в основата на които бе Роналдиньо.

Точно когато отборът на Милан владееше инициативата обаче, пое и най-студения душ – след центриране отдясно на Майкон, Адриано бе изпуснат от Каха Каладзе и изведе Интер напред.

Голът обаче беше с ръка. Главният рефер Роберто Розети и неговият помощник не видяха как Адриано удари топката с глава в ръката си и след това топката мина голлинията.

Въпреки тежкия удар Милан отново се опита да спечели центъра на терена. Тимът на Анчелоти успя да стигне до превес, докато Интер тормозеше отбраната на Милан чрез двойката си мощни нападатели  Ибрахимович и Адриано.

Така, в 43-ата минута шампионите на Италия успяха да стигнат до много важен гол точно в края на полувремето. Тогава след центриране около дъгата на наказателното поле Ибрахимович свали страхотно топката към Станкович, който в движение отправи страхотен удар, изгледан като зрител от Абиати – 2:0.

До края на първата част оставаха само 2 минути, в които Интер без проблеми задържа топката, за да се прибере с комфортен аванс за анализа на Моуриньо на полувремето.