3. Интер втори в Сeрия А след девети пореден успех у дома (видео)

Интер втори в Сeрия А след девети пореден успех у дома (видео)

Италианските и европейски шампиони надделяха над Каляри с 1:0

Италианският и европейски шампион Интер записа своята девета поредна домакинска победа, налагайки се с минималното 1:0 над Каляри в мач от 26-ия кръг на Серия А.

Въпреки сблъсъка, повторение на миналогодишния финал в Шампионска лига, срещу германския Байерн (Мюнхен) в сряда, наставникът на „нерадузите” Леонардо заложи на почти най-доброто, с което разполага, като единствено Камбиасо получи почивка и седна на пейката.

В състава личеше включването на мароканския халф Хюсеин Харджа, който трябваше да замени контузения Уесли Снайдер.

Дошлият от Дженоа 28-годишен мароканец се справи чудесно със своите задължения, взимайки дейно участие в единственото попадение в срещата, паднало още в седмата минута след карамбол в наказателното поле на гостите.

Тогава Ето’о изпълни бързо пряк свободен удар и изведе Пандев, който стреля и след рикошета топката попадна у Харджа. Мароканецът на свой ред шутира по посока на пазената от Агаци врата, а кълбото се отби Микеле Канини и навести собствената му мрежа.

Колко и странно да се получи попадението обаче бе напълно достатъчно за домакините.

След него момчетата на Леонардо заиграха солидно и спокойно във всички фаза на играта и спокойно гледаха към почивката. Малко преди нея обаче единственият чист нападател на гостите Роберт Акуафреска можеше да възстанови равенството, но ударът му бе блокиран от Наготомо.

През втората част съставът на Каляри се актвизира, а шампионите се прибраха в по-задни позиции с ясната мисъл за мача с германските шампиони след четири дни.

Това обаче можеше да им изиграе лоша шега, ако момчетата на Роберто Донадони имаха малко повече шанс пред гола.

Пропуски за Каляри направиха Акуафреска, Нене и Конти, чийто изстрел мина на сантиметри от вратата на Сезар след рикошет. Интер все пак успя да опази крехкия си аванс от един гол през цялото второ полувреме, а и през петминутното назначено т съдията продължение, като по този начин взе трите точки.

С тях „нерадзурите” събраха общо 50 в своя актив и вече са само на две от градския съперник и водач в подреждането Милан, който обаче е с мач по-малко. Каляри остана 9-и с 35 точки от 26 изиграни двубоя.

Стартови състави:

Интер: Сезар, Кордоба, Занети, Майкон, Нагатомо, Ранокия, Мота (’72 Камбиасо), Харджа (’78 Марига), Ето’о (’61 Станкович), Пацини, Пандев;

Каляри: Агаци, Канини, Писано, Агустино, Астори, Биондини, Конти, Лазари, Косу (’70 Нианголан), Нене, Акуафреска (’64 Рагацу);