3. Интернасионал срази Милан и се добра до третото място на "Ауди Къп"

Интернасионал срази Милан и се добра до третото място на "Ауди Къп"

Бразилският тим надви италианския колос след изпълнение на дузпи

Бразилският Интернасионал спечели третото място на турнира „Ауди Къп”, след като надделя над италианския колос Милан в играния днес двубой. Двата тима не излъчиха победител в редовното време на сблъсъка и резултатът след 90 минути игра бе 2:2. При изпълнението на дузпи обаче Интернасионал надделя и по този начин се добра до третото място на турнира.

Италианският тим излезе с гол напред още в самото начало на мача. Автор на попадението за Милан в 3-ата минута бе Златан Ибрахимович, който с гола си даде аванс на „росонерите”. Интернасионал обаче успя да изравни преди да са изтекли първите 45 минути. Дамяо изравни за бразилците, като попадението дойде точно когато изтичаше средата на първата част. Така двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:1.

Втората част започна равностойно, а в 60-ата минута Милан за втори път успя да излезе напред в резултата. Голмайстор за италианския шампион бе Алешандре Пато, който не остави шанс на вратаря на съперника. Интернасионал обаче не се предаде и отново достигна до равенството. Д’Алесандро бе автор на второто попадение за бразилския клуб, а след четвъртия гол в мача така и не дойде пети, което значеше, че победителят от сблъсъка трябва да бъде определен след изпълнение на дузпи.

Там по-съобразителен се оказа отборът на Интернасионал, който в крайна сметка спечели с 2:0 и по този начин се добра до третото място на „Ауди Къп”.