3. ИНТРИГА НЯМАШЕ: Байерн премаза с лекота "биковете" от Лайпциг (ВИДЕО)

ИНТРИГА НЯМАШЕ: Байерн премаза с лекота "биковете" от Лайпциг (ВИДЕО)

Баварците стигнаха до категоричен успех с 4:1

Байерн Мюнхен стигна до трети пореден успех в Бундеслигата, надвивайки РБ Лайпциг с 4:1 в двубой от четвъртия кръг на германското първенство. Роберт Левандовдски, Джамал Мусиала, Лирой Сане и Чупо-Мотинг бяха точни за успеха на баварците, а Конрад Лаймер вкара почетното попадение за домакините от Лайпциг.

Шампионът на Германия поведе в резултата в 12-ата минута. Две минути преди това ВАР се намеси, за да провери дали има дузпа за баварците. Такава имаше и Роберт Левандовски застана зад топката, за да даде аванс на Байерн Мюнхен.

Втората част също започна по-добре за момчетата на Юлиан Нагелсман. В 47-ата минута Алфонсо Дейвис пусна супер пас към Мусиала, който прати топката в долния десен ъгъл за 2:0.

Четири минути след това РБ Лайпциг върна едно попадение, което обаче не бе зачетено заради засада.

В 54-ата минута Левандовски стреля от близка дистанция, но Гулаши улови топката. Секунди след това. Гостите организираха нова отлична атака. Мусиала получи отдясно и с отлично центриране намери Лирой Сане на далечната греда, където германският национал от около метър се разписа.

В 58-ата минута Конрад Лаймер вкара за РБ Лайпциг със страхотен удар от около 25 метра.

В добавеното време на срещата Ерик Максим Чупо-Мотинг бе изведен сам срещу вратаря от Йозуа Кимих и оформи крайното 4:1 за Байерн Мюнхен.