3. Иско не позволи Реал да се подхлъзне по пътя към титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Иско не позволи Реал да се подхлъзне по пътя към титлата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Халфът отбеляза победен гол в 90-ата минута за успеха с 3:2 пи гостуването на Спортинг (Хихон)

Иско отбеляза два гола, включително и победен в 90-ата минута за успеха на напълно променения Реал Мадрид с 3:2 като гост на застрашения от изпадане Спортинг (Хихон) в 32-ия кръг на Ла Лига. Реал изоставаше на два пъти, но два пъти изравни бързо чрез Иско и Мората в началото на двете полувремена, а накрая Иско донесе успеха с втория си гол и „кралете” водят с 6 точки пред Барселона при равни мачове, а тази вечер каталунците са домакини на Реал Сосиедад.

Зинедин Зидан направи много ротации и Роналдо, Бензема и Бейл въобще не бяха в групата, докато титулярното трио в центъра – Каземиро, Кроос и Модрич седнаха на пейката. На вратата пък пазеше Кико Касия. Всичко това се правеше с цел големите звезди да са свежи за реванша с Байерн Мюнхен в четвъртфиналите на Шампионска лига след успеха с 2:1 в Германия.

Нещата започнаха зле за Реал, който получи гол в 14-ата минута. Микел Весга хвърли пас над защитата за тарана Дуйе Чоп, който изчака топката да тупне и после прониза мрежата за 1:0.

Само три минути по-късно Иско демонстрира отличен контрол между трима пред наказателното поле и насочи чудесно в горния ъгъл, за да изравни бързо – 1:1. Асистенцията отива на сметката на Лукас Васкес, но Иско свърши цялата работа за този гол.

Фабио Коентрао играеше първия си мач като титуляр в Примера този сезон и пусна добро центриране отляво в 41-ата минута, но нямаше кой да засече.

Втората част започна с блестящо спасяване на вратаря на Хихон Иван Куелар при удар с глава на Начо след центриране на Хамес Родригес от фаул.

Сценарият повтори и мадридчани отново се оказаха изоставащи рано след началото на полувремето. Жан-Силван Бабен с глава върна едно центриране в опасната зона и Микел Весга също с глава прехвърли Кико Касия за 2:1.

Преднината се задържа този път 9 минути, защото в 59-ата Мората надскочи Бабен при центриране на Данило отдясно и с глава направи 2:2.

Иско размина четирима и даваше сериозни знаци на Зидан, че заслужава да играе и срещу най-големите съперници, а не само в такива мачове.

Моментът на Иско дойде в 90-ата минута, когато Марсело му подаде пред наказателното поле и през краката на Бабен халфът на Реал намери близкия долен ляв ъгъл за 3:2 и изпрати Реал Мадрид още по-близо до първа титла в Испания от пет години насам.

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари