3. Испания и Португалия не си вкараха в контрола преди Евро 2020 (ВИДЕО)

Испания и Португалия не си вкараха в контрола преди Евро 2020 (ВИДЕО)

Поредица от пропуски в края лиши домакините от победата, и Ронаналдо не помогна на "мореплавателите"

Испания и Португалия завършиха 0:0 в контрола на ст. „Уанда Метрополитано“ в Мадрид преди старта на Евро 2020. И в двата състава имаше по 6 промени от предишните им мачове. Аймерик Лапорт бе титуляр за първи път и си партнираше с Пау Торес в центъра на отбраната. За гостите липсваха играчите от финала в Шампионската лига, но Кристиано Роналдо, Диого Жота и Жоао Феликс стартираха.

В 22-ата минута португалците вкараха, след като Жозе Фонте стреля отлично с глава по диагонала, но защитникът си помогна с ръце, за да вземе предимство при единоборството с Пау Торес и реферът отмени гола.

Пет след това Бускетс изведе Сарабия, който центрира към далечната греда, където Феран Торес стреля с глава, но покрай вратата. В следващите минути ситуацията на терена не се промени особено, като предимството на испанците се запази, а гостите чакаха момент за контраатака. Един такъв те получиха в 41-ата, когато Нелсън Семедо получи възможност да стреля, но прати топката над вратата.

Веднага след паузата "мореплавателите" заиграха по-добре. Жота бе на път да се измъкне и да стреля, но си помогна с ръка. В 50-ата минута пък домакините бяха близо до гол, но Руи Патрисио се справи с опита на Мората.

Няколко минути по-късно удар на Мората бе блокиран от Фонте, който обаче се подхлъзна и нападателят получи нова възможност, но стреля покрай гредата. В 58-ата минута Сарабия също не намери целта.

Мачът се отвори и Жота прати топката над вратата с глава. В 69-ата минута Бруно Фернандеш центрира опасно, но Роналдо отклони покрай вратата. В 81-ата минута домакините пропуснаха отлична ситуация. Първо Мората не успя да преодолее Патрисио, а след като атаката продължи Гая центрира много добре, но Мората не  успя да засече.

В края домакините по-активно потърсиха победата и в 88-ата минута Коке центрира от свободен удар, Феран Торес отклони към далечната греда, но Патрисио успя да се намеси и да спаси. В 91-ата минута Алваро Морато трябваше да донесе триумфа. Нападателят се измъкна сам срещу вратаря, но стреля в напречната греда и така двубоят приключи без голове.

Северна Македония - Казахстан 4:0

Финландия - Естония 0:1