3. Испанска дИСКОтека на "Бернабеу" (ВИДЕО)

Испанска дИСКОтека на "Бернабеу" (ВИДЕО)

"Ла Фурия" оформи класика срещу Италия и докосна Световното

Испания победи Италия с 3:0 на "Сантяго Бернабеу" в мач от Група "G" на Световните квалификации за Мондиал 2018. С два гола за "Ла Фурия" се отчете халфът на Реал Мадрид Иско, който беше най-добрият играч на терена. Още едно попадение добави Алваро Мората.

С победата си хората на Хулен Лапетеги оглавиха групата с 19 точки и вече е с 3 повече спрямо Италия.

Испания излезе без чист централен нападател. Иско изпълняваше ролята на фалшива деветка, а около него оперираха Давид Силва и Марко Асенсио.

Джанпиеро Вентура изненада с решението да пусне защитника на Аталанта Леонардо Спинацола. Атаката водеше двойката Чиро Имобиле и Андреа Белоти.

Испания започна по-добре срещата и логично упражни домакински натиск. В 12-та минута Леонардо Бонучи фаулира откъсващия си Асенсио и беше последен в защитата. Реферът Бьорн Кайперс реши да му покаже само жълт картон. Нарушението се оказа ключово, защото Иско вкара от изпълнението му. Халфът на Реал Мадрид реализира със страхотно изпълнение.

В 26-та минута Жерар Пике можеше да реализира с глава след центриране на Коке, но изстрелът му мина над вратата.

Иско се представяше фантастично и в 40-та минута го потвърди. Направи 2:0 със страхотен удар по земя, след като залъга Марко Верати.

В началото на второто полувреме Лоренцо Инсиние изпусна златен шанс да намали резултата. Той стреля от удобна позиция по земя, но право в Давид Де Хея. При добавката Антонио Кандрева отправи ужасяващо неточен удар.

Иско буквално се забавляваше на терена и се подиграваше с италианските си опоненти. В 68-та минута той изведе Даниел Карвахал и бекът пропусна сам срещу Буфон от малък ъгъл. Единственото, което италианците опитваха, бяха далечни, но неточни удари.

В 77-та минута интригата приключи. Серхио Рамос центрира остро отдясно и Алваро Мората от лесна позиция реализира за 3:0. Италия имаше шанс в последните секунди да вкара почетен гол, но Габиадини пропусна след хубав пас на Верати.