3. Истинската Барселона унижи Севиля и прибра девета Суперкупа (видео)

Истинската Барселона унижи Севиля и прибра девета Суперкупа (видео)

Хеттрик на Меси унищожи андалусийци

Отборът на Барселона показа мускули във втория мач от финала за Суперкупата на Испания. След загубата с 1:3 като гост на опонента си Севиля в първия двубой каталунците излязоха в пълно бойно снаряжение срещу андалусийците и титулярният състав на Пеп Гуардиола показа ненадминатите си способности. Барса грабна трофея по безапелационен начин с 4:0 на своя „Камп Ноу”,а Лионел Меси ознаменува отличното си представяне с хеттрик във вратата на Андрес Палоп.

Световните шампиони на Барса не погубиха каквото и да било време и погнаха Севиля непосредствено след първия съдийски сигнал. Меси, Боян и Кейта създадоха първата опасност пред противниковата врата в 8-ата минута. Топката достигна аржентинския магьосник, който обаче бе спрян от защитника Абдулай Конко. Френският защитник загатна, че няма да се даде на пламенното нападение на Барса, но само няколко минути по-късно прати съотборниците си в нокаут с нелеп автогол. Педро дриблира успешно през Ескюде и Наваро, за да си отвори пространство за стрелба. Последвалият удар бе отклонен от Конко право в мрежата на севилци за 1:0 в полза на домакините.

Ожесточеният натиск на Барселона не секна и „блаугранас” моментално се впуснаха в търсене на нов гол. Феновете изпълнили „Камп Ноу” не чакаха дълго, тъй като Лео Меси взе нещата в свои ръце и покачи за 2:0 в 25-ата минута. 20-метров пас на Шави разцепи защитата на Севиля и изведе Меси лице в лице срещу Палоп. Аржентинецът не греши от подобни положения и хладнокръвно пусна топката покрай безпомощния страж.

Меси довърши претендента за Суперкупата в 43-ата минута. Дани Алвеш напредна от дясно и нахлу в наказателното поле. Там той изчака голмайстора да се освободи от покриващия го Ескюде и прати прецизно кълбото в краката му. Меси сложи край на атаката с апломб, а с това до голяма степен уби и интригата в срещата.

Севиля не успяваше да противодейства на атаките на Барса, а полузащитата на гостите така и не намери пролуки в средата на терена. Задачата на севилци стана още по-трудна през второто полувреме, когато на терена влязоха останалите световни шампиони Андрес Иниеста и Давид Вия. Именно двамата комбинираха успешно, за да изработят четвъртия гол в срещата, чиито автор стана Лео Меси.

С две бързи подавания отляво Вия и Иниеста доближиха пеналта, там полузащитникът продължи атаката към Меси, който открадна топката от ръцете на Палоп и с лекота оформи хеттрика си.

Барселона спечели деветата си Суперкупа на Испания. Каталунците също така имат седем загубени финала. След днешния триумф те се превърнаха в най-успешния тим в историята на трофея, изпреварвайки Реал Мадрид (8 титли).

БАРСЕЛОНА – СЕВИЛЯ 4:0
1:0 Коко (автогол) 14’