3. ИСТОРИЧЕСКО: Меси изгонен за първи път в кариерата си в Барселона! (ВИДЕО)

ИСТОРИЧЕСКО: Меси изгонен за първи път в кариерата си в Барселона! (ВИДЕО)

Аржентинецът записа 753 мача без да види червен картон, но това приключи снощи

Звездата на Барселона Лионел Меси получи първия червен картон в кариерата си с екипа на каталунците.

Това се случи във финала за Куперкупата на Испания срещу Атлетик Билбао. Барса загуби двубоя с драматично с 2:3 след продължения, а в самия край на срещата аржентинецът изпусна нервите си и удари с ръка в лицето Асиер Вийялибре. Първоначално съдията не забеляза тази ситуация, но след това прегледа с ВАР какво се случи и без да се замисля извади директен червен картон на Меси.

Това бе първият червен картон за 33-годишния нападател с екипа на Барса. Преди това Меси бе записал 753 мача за клуба без да бъде изгонен нито веднъж.Това обаче не е първият червен картон изобщо в кариерата на Меси. Той е бил гонен два пъти с екипа на националния отбор на Аржентина. В първия случай Лео бе изгонен още в дебюта си за гаучосите, след като получи червен картон минути след като се появи в игра като резерва. Другият му червен картон бе в мача за четвъртото място на Копа Америка през 2019 година.

Груев с пълни 90 минути при успех с 2:0 над Кардиф