3. Италия измъкна 1:1 срещу Румъния в края (видео)

Италия измъкна 1:1 срещу Румъния в края (видео)

Марика откри в 34-ата минута, а крайното 1:1 оформи Куалярела в 82-ата

Отборите на Италия и Румъния не излъчиха победител в приятелската среща помежду си, играна на стадион „Хипо Груп Арена” в Австрия, завършвайки наравно 1:1. Най-нещастен от този мач определено ще бъде старши треньорът на Интер Рафаел Бенитес, тъй като Кристиян Киву получи контузия в 15-ата минута.

Иначе двубоят започна по-добре за „скуадра адзура” и в 23-ата минута Балотели стреля опасно, но Пантилимон спаси. Няколко минути по-късно Супер Марио отново опита късмета си, ала този път топката излезе в аут.

Така се стигна до 34-ата минута, когато защитникът на Шахтьор (Донецк) – Рат, изведе Марика на добра позиция, а нападателят на сбърка за 1:0.

До края на полувремето Италия натисна здраво, но пропуски направиха Диаманти, Ледесма, Ранокиа и Балотели.

Втората част бе далеч по-скучна, въпреки че италианците отново имаха някои възможности за гол. В самото начало удар на Джилардино бе спасен от стража на румънците, след което последваха два пропуска на Акуилани и по един на Пирло и Куалярела. Последният все пак се реабилитира в 82-ата минута, когато засече с глава центриране от корнер и оформи крайното 1:1.