3. Италия изпусна еврошампиона Испания след съдийска грешка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Италия изпусна еврошампиона Испания след съдийска грешка (ВИДЕО+СНИМКИ)

Адурис вкара първия си гол за "Ла Фурия" на 35 години след засада за 1:1

С първия гол на 35-годишния Ариц Адурис с националната фланелка европейският шампион Испания измъкна 1:1 срещу Италия в контрола на пълния стадион в Удине, която бе повторение  на финала от Евро 2012, когато „Ла Фурия” помете съперника с 4:0. Резервата Лоренсо Инсиние даде аванс на Италия в 67-ата минута, но само три минути по-късно Адруиц изравни след засада, която не бе маркирана.

„Адзурите” бяха без ключови фигури като Киелини, Бардзали, Маркизио, Верати и Пирло, а и направилия фурор в САЩ Джовинко. Конте заложи на нова схема 3-4-3 и повика Тиаго Мота в отбора за първи път след Световното първенство в Бразилия през 2014-а. Европейските шампиони бяха без Бускетс, но заложиха на нападателя на Ювентус Алваро Мората и 35-годишния голмайстор на Атлетик (Билбао) Ариц Адурис в атака.

Първият шанс дойде след италианска атака от фланга и остро центриране на Кандрева отдясно, което накара Серхио Рамос да избива на първа греда пред налитащия Грациано Пеле.

Де Хеа внимаваше и се хвърли, за да избие коварен нисък удар отдалеч на Кандрева. Пеле пък се размина след нова добра изява на крилото на Лацио срещу Сесар Аспиликуета на фланга.

В 20-ата минута страничният рефер неволно помете селекционера Дел Боске, който се оказа на пътя му, но Дел Боске просто се изправи и го поздрави с усмивка, че толкова много внимава за действията на терена, че изобщо не го видя на тъча.

Грациано Пеле получи още една възможност до почивката, ала би слабо по диагонала в ръцете на вратаря на Манчестър Юнайтед.

Серхио Рамос не успя да насочи с глава след корнер, а единствената намеса на Буфон за цялата първа част беше след удар на Адурис, но имаше и маркирана засада.

„Скуадрата” продължи да влага повече ентусиазъм в действията си и Джакерини намери резервата Инсиние, който завъртя от 25 метра към ъгъла и Де Хеа пак беше на ниво и изби в корнер. От ъгловия удар Бонучи беше близо с глава, но плъзна в аут покрай далечната лява греда.

В 60-ата минута Конте включи Дзадза и Бернардески, които заедно с Инсиние донесоха още повече динамика в атаката на домакините. Инсиние проби през центъра и намери вдясно Флоренци, чийто силен удар бе блокиран с една ръка от Де Хеа.

Точно в средата на втората част Италия сполучи с блестяща контраатака. Флоренци тръгна през центъра и пусна наляво за Джакерини, който веднага центрира ниско пред вратата и там Инсиние елегантно насочи към далечния десен ъгъл и този път Де Хеа нямаше какво да направи – 1:0. Това беше първи гол, който Испания допуска след 692 минути игра.

Европейският шампион обаче изравни само три минути по-късно с гол от засада. Фабрегас центрира от свободен удар, Мората засече с глава, Буфон изби, но от метър притичалия Адурис щеше да скъса мрежата му. И Мората, и Адурис бяха в засада при центрирането на Сеск, но такава не бе маркирана и 35-годишният Ариц Адурис вкара първия си гол с националната фланелка с първия си удар в очертанията на противниковата врата.

Инсиние искаше да вкара много красив победен гол 13 минути преди края, но Де Хеа се разтегна и изби над напречната греда опита му за елегантен прехвърлящ удар.

Пред другата врата Мората можеше да огорчи съотборника си в Ювенус Джиджи Буфон, но сантиметри не му стигнаха да засече мекото центриране на Давид Силва.

Подготовката на двете страни за Евро 2016 продължава. Италия играе с Германия във вторник /29 март/, докато Испания ще мери сили с Румъния в неделя /27 март/.