3. Италия напълно надигра Шотландия, би само 1:0 (ВИДЕО)

Италия напълно надигра Шотландия, би само 1:0 (ВИДЕО)

Грациано Пеле вкара единствения гол в Малта

Италия победи Шотландия с 1:0 в приятелска среща в Малта, част от подготовката на Скуадрата за европейските финали. Единственият гол вкара Грациано Пеле в 57-ата минута.

Това бе последен мач за Италия преди селекционерът Конте да намали групата си от 30 на 23-ма за Евро 2016. Той даде шанс на Де Роси и Едер да му докажат, че са здрави и във форма за големият турнир. На пейката на Италия седнаха цели 19 играчи.

Единствената победа на „гайдарите” над Италия датира от 1965 година, а днес втора не дойде.

„Адзурите” натискаха, но през първата част Емануеле Джакерини направи три пропуска, удар на Кандрева от фаул бе избит, а Едер не получи дузпа, въпреки че претендираше за такава.

В 57-ата минута Де Роси беше оставен да напредне през центъра и намери Грациано Пеле, а нападателят на Саутхемптън се обърна рязко и прати в долния десен ъгъл, за да даде заслужена преднина на италианците.

Крилото на Борнемут Мат Ричи беше най-близо до изравнителен гол 13 минути преди края, но топката мина леко встрани.

Последната контрола на Италия преди европейските финали е на 6 юни срещу Финландия, а после ги чака тежката група с Белгия, Швеция и Ейре.