3. Италия ни остави втори с гол в последната минута в Дания (ВИДЕО)

Италия ни остави втори с гол в последната минута в Дания (ВИДЕО)

Алберто Акуилани донесе точката на „Адзурите“ в 91-вата минута

Италия бе на крачка от загубата като гост на Дания – което почти сигурно означаваше, че нашите национали са аут от битката за баражите /в момента Дания и 13 точки, толкова колкото и ние, но е с по-лоша голова разлика, а при победа, щеше да има 15, като в последния си мач домакинства на Малта – бел. ред./

Пабло Освалдо изведе „Скуадра Адзура“, но с два гола с глава на Никлас Бентнер датчаните превкусваха успеха и почти сигурното си второ място в група „В“. Алберто Акуилани обаче спаси честта на италианците, като остави битката за втората позиция нерешена до последно.

В 28-ата минута Освалдо изведе италианците напред. Нападателят на Саутхемптън получи невероятен пас, с едно движение се освободи от Даниел Агер и със страхотен диагонален удар преодоля Андерсен.

10 минути по-късно Ериксен се опита да изненада Буфон с удар от малък ъгъл извън наказателното поле, но топката се оплете в мрежата от външната ѝ страна, минавайки на сантиметри от левия страничен стълб.

В края на полувремето Никлас Бентнер изравни резултата. Крон-Дели центрира отляво, Бентнер надскочи Балдзарети и с глава от границата на наказателното поле направи 1:1. Джиджи Буфон също не беше много убедителен в ситуацията.

В 56-ата минута бе отсъден пряк свободен удар в полза на Дания малко пред дъгата на наказателното поле. Ериксен стреля, Буфон не помръдна, но топката срещна дясната греда за щастие на италианците.
В 67-ата минута Буфон спаси вратата си от втори гол. След центриране от корнер, топката бе изстреляна силно от зоната на дузпата, но срещна напречната греда. След рикошета, Бентнер се опита да я довкара, но Буфон се протегна и току пред голлинията изби.

В 79-ата минута комбинацията между Крон-Дели и Бентнер отново матира отбраната на Италия. Полузащитникът напредна по лявото крило, центрира в наказателното поле, къдетп нападателят на Арсенал за втори път с глава наказа Буфон.

В първата минута на добавеното време на двубя доста случайно Алберто Акуилани изравни. Освалдо овладя енда топка в наказателното поле, стреля, Акуилани се опита да я пропусне, но тя се чукна в крака му, заблуди датския вратар и влетя във вратата му.

След равенството, Италия остава на първата позиция с 21 точки и е сигурен участник на Световното първенство. Нашите национали запазват втората си позиция, въпреки загубата от Армения с 1:2. Датчаните имат същия точков актив като нас – 13, но са с по-лоша голова разлика и са трети.Чехия и Армения са с по 12, а на дъното е Малта с три.

ОБЗОР: Без изненади в Шампионска лига - големите риби громят (ВИДЕО)