3. Италия пречупи Еквадор с два гола в Ню Джърси (ВИДЕО)

Италия пречупи Еквадор с два гола в Ню Джърси (ВИДЕО)

Пелегрини и Барела отбелязаха за втората победа в американското турне

Италия постигна минимална победа с 2:0 над Еквадор във втората си контрола от мартенското американско турне. Резултатът на "Ред Бул Арена" в Ню Джърси вкара Лоренцо Пелегрини още в 3-ата минута със страхотен удар от около 20 метра. В добавеното време на мача Николо Барела оформи крайния резултат.

Възпитаниците на Лучано Спалети записаха втора поредна победа, след като преди няколко дни се наложиха с 2:1 над Венецуела. Двубоят започна отлично за Италия. В 3-ата минута "скуадра аздура" получи възможност да изпълни пряк свободен удар на около 20 метра от вратата. Федерико Димарко нанесе удар, който срещна стената. Топката попадна в Лоренцо Пелегрини, който с фантастичен шут не остави шансове на Хавиер Бураи - 1:0. В началото на втората част Джакомо Распадори опита удар с глава след подаване на Пелегрини, но не затрудни Бураи. Малко след това Алан Франко прати топката над вратата от около 12-13 метра.

В 69-ата минута "Ла Три" за първи път затрудни по-сериозно Гулиелмо Викарио. Гонсало Плата проби отдясно, справи се с Матео Дармиан, навлезе навътре и нанесе силен удар, който вратарят изби. Топката се озова в Первис Еступинян на границата на наказателното поле. Левият халф-бек потърси далечния ъгъл, като топката профуча опасно покрай вратата.

В третата минута на добавеното време на втората част Николо Барела вкара втори гол за Италия. Халфът на Интер получи отличен извеждащ пас от Джовани Ди Лоренцо и останал сам срещу Бураи го прехвърли за крайното 2:0.