3. Италия с безпроблемно 3:0 над Естония (видео)

Италия с безпроблемно 3:0 над Естония (видео)

Националният отбор на Италия продължава да крачи стремително към Евро 2012, след като тази вечер разби с 3:0 тима на Естония.

Националният отбор на Италия продължава да крачи стремително към Евро 2012, след като тази вечер разби с 3:0 тима на Естония. Срещата се игра на стадион „Алберто Бралия” в Модена и бе от програмата на квалификационна група „C”.

Двубоят стартира с очакван натиск на „Скуадра Адзура”, който даде резултат в 21-ата минута, когато Касано намери Роси на изгодна позиция, а нападателят на Виляреал не сбърка за 1:0.

Няколко минути по-късно халфът на Ливърпул, който през изминалия сезон игра като преотстъпен в Ювентус – Алберто Акуилани, напусна контузен, но тази травма не разстрои ритъма на игра на домакините. В 39-ата минута те логично стигнаха до второ попадение, дело на Касано, който бе намерен в наказателното поле от Монтоливо и с прецизен изстрел порази за втори път мрежата на гостите.

Втората част също премина под диктовката на Италия, но през вторите 45 минути „адзурите” не бяха толкова настоятелни в търсенето на гола.

Все пак те успяха да стигнат до 3-о попадение, което бе дело на резервата Джампаоло Пацини в 67-ата минута, с което бе оформено и крайното 3:0.

След успеха Италия, която вече няма загуба като домакин в 23 поредни мача, се намира еднолично на върха във временното класиране с актив от 16 точки, на 5 пред 2-ия Словения, но и с мач по-малко. Гостите от Естония пък са 4-и със 7 пункта.

Италия - Естония 3:0