3. ИТАЛИЯ СИ НАМЕРИ МАЙСТОРА: Испания сложи край на рекорда на "адзурите" и е на финал в Лигата на нациите (ВИДЕО)

Домакините играха повече от полувреме с човек по-малко

Испания победи с 2:1 Италия в първия полуфинал от Лигата на нациите. Двете попадения за тима на Луис Енрике вкара Феран Торес, а "адзурите" играха повече от полувреме с човек по-малко. В края те успяха да върнат един гол чрез Пелегрини, но за повече нямаха сили. Ла Фурия за пръв път в историята спечели официален мач срещу Италия като гост и прекъсна феноменалния рекорд на съперника от 37 поредни мача без загуба.

Първият точен удар в мача беше по посока вратата на Унай Симон. В петата минута испанците сбъркаха при изнасянето на топката. Емерсон комбинира с Федерико Киеза, който стреля от границата на наказателното поле. Вратарят на Ла Фурия обаче спаси. Осем след това испанците организираха Пабло Сарабиа беше изведен на левия фланг и с остро подаване намери Микел Оярсабал, който стреля, без да се бави, но Алесандро Бастони застана на пътя на топката и предотврати опасността.

Испания поведе в 17-ата минута. Перфектно центриране на Микел Оярсабал намери Феран Торес, който засече топката във вратата - 0:1!

Секунди след попадението Италия можеше да загази сериозно, но късметът покри европейските шампиони. Маркос Алонсо стреля от границата на наказателното поле. Донарума не се намеси убедително и изпусна топката, която рикошира в гредата, а Леонардо Бонучи изчисти на сантиметри пред голлинията. Испания продължи да е по-активният отбор. В 26-ата минута Инсиние проби отляво и домакините стигнаха до корнер. Ди Лоренцо опита удар, който не застраши Унай Симон. В 33-ата Бернардески стреля в близкия ъгъл, но вратарят на Ла Фурия отново не позволи да бъде преодолян.

В следващата атака Инсиние получи пас отляво и прати топката встрани от вратата. Испания опита контра, но ударът на Оярсабал беше уловен от Донарума. В 40-ата минута Леонардо Бонучи беше изгонен за втори жълт картон след удар с лакът при единоборство със Серхио Бускетс.

Това обаче не беше всичко за първата част. В добавеното време Оярсабал качи топката на главата на Феран Торес и нападателят вкара втория си гол в мача.

С началото на второто полувреме в игра за "адзурите" се появи Киелини, който замени неубедителния Бернардески. Луис Енрике пък извади автора на двата гола Ферна Торес и пусна крилото на Виляреал Йереми Пино.

Час след началото Федерико Киеза беше изведен зад испанската защита. Той напредна  и пробва силен удар от малък ъгъл. Топката се отби от гредата и излезе в аут. Освен това се оказа, че нападателят е е бил в положение на засада.

В 63-ата минута само късметът спаси Донарума от трети гол. Пино центрира от аутлинията и Оярсабал нанесе удар с глава, но на сантиметри в аут.  В 77-ата испанците Йереми Пино проби по десния фланг и с много хубав пас по земя намери Маркос Алонсо. Футболистът на Челси стреля в близкия ъгъл. Донарума обаче се намеси блестящо и спаси. Топката се върна в Брайън Хил, който също отправи удар. На пътя на топката обаче застана Джорджо Киелини.

Италия успя да върне едно попадение в 83-ата минута. Испанците допуснаха грешка при изпълнение на корнер. Киелини изчисти силно напред. В центъра на терена Киеза овладя и  надбяга защитата на „адзурите“, след като се озова очи в очи с Унай Симон не се полакоми нито и подаде вдясно от себе си към Лоренцо Пелегрини, за който най-лесното – да прати топката празната врата.

Футболистите на Луис Енрике успяха да задържат аванса и не дадоха шанс на своя опонент дори да си помисли, че може да вкара мача в продължения.

ИТАЛИЯ - ИСПАНИЯ 1:2
0:1 Феран Горес (17)
0:2 Феран Горес (45+2)
1:2 Палегрини (83)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ИТАЛИЯ: Донарума, Ди Лоренцо, Бонучи, Бастони, Емерсон, Верати, Жоржиньо, Барела, Киеза, Бернардерски, Инсинье

ИСПАНИЯ: Симон, Аспиликуета, Пау Торес, Лапорт, Алонсо, Бускетс, Коке, Сарабия, Феран Торес, Оярсабал, Гави