3. Италия спечели третото място в Лигата на нациите след голеада с Нидерландия (ВИДЕО)

"Адзурите" победиха с 3:2 в Енсхеде

Националният отбор на Италия спечели бронзовите медали от Лигата на нациите, побеждавайки домакина на финалната четворка Нидерландия с 3:2.

Италия поведе в резултата в шестата минута на срещата. Распадори с пета технично върна към Федерико Димарко, който с красив удар матира Джъстин Байлоу.

В 20-ата минута "скуадра адзура" увеличи преднината си. Димарко получи дълъг пас по фланга, напредна с топка в крака и върна в наказателното поле, където топката стигна до Давиде Фратези, а той я прати във вратата.

В 68-ата минута натискът на домакините даде резултат. Коди Гакпо даде пас в наказателното поле, а топката не бе добре изчистена и попадна в Бергвайн, който залъга двама играчи на Италия и насочи топката във вратата на Донарума.

Италианците бързо реагираха и отговориха с гол на Федерико Киеза, който напредна с топка в крака по крилото, справи с Ван Дайк, а Байлоу не се намеси достатъчно добре и допусна трети гол в мача.

В 78-ата минута Киеза стреля от дистанция, но над вратата.

В 83-ата минута, точно като на Световното първенство в Катар срещу Аржентина, Нидерландия вкара чрез Вут Вегхорст след центриране от пряк свободен удар. Този път обаче попадението не бе зачетено, тъй като нападателят бе в засада.

Минута преди края на редовното време Жоржиньо Вайналдум не остави никакви шансове на Донарума за 2:3.