3. Италия стана за резил и след издънка в Северна Ирландия ще играе бараж за Мондиала (ОБЗОР)(ВИДЕО)

Англия вкара 10 гола на Сан Марино, вижте и останалите резултати и голмайстори от квалификациите

Италия не успя да преодолее Северна Ирландия в решителния сблъсък за място на Мондиал 2022, завършвайки при резултат 0:0 в последен мач за двата отбора, игран в Белфаст.

Очаквано, "Скуадра адзура" започна по приличен начин двубоя и стигна до първото си положение в 9-та минута. Джовани Ди Лоренцо намери пространство за изстрел, но Бейли Пикок-Фаръл успя да избие без проблем.

Гостите продължиха да притискат своя съперник. При поредната атака Барела се оказа в засада и не последва нищо. В 31-ата минута Киеза нахлу отдясно в наказателното поле и стреля, но ударът му не затрудни Пийкок-Фаръл. Стражът на домакините на два пъти отрази удари в последвалите минути - първо на Инсиние, а след това и на Киеза, който обаче се оказа в засада.

До края на частта обаче попадение не падна, а като цяло и домакините нямаха чак толкова проблеми с това да овладеят съпротивата на своите гости.

През втората част интензвиността и прецизността в действията на италианците допълнително намаляха, а нещата във финалната третина просто не се получаваха. Федерико Киеза пропусна добър шанс в 65-та минута след комбинация с Берарди, но ударът му мина встрани.