3. ИТАЛИЯ УСПЯ! "Скуадра Адзура" прати Испания у дома след драма с дузпи на "Уембли"! (СНИМКИ+ВИДЕО)

Алваро Мората герой и грешник за "Ла Роха", приказката на Манчини и компания продължава

Италия е първият финалист на Евро 2020! "Скуадра адзура" надви Испания след 1:1 и 4:2 при изпълненията на дузпи, тъй като равенството се запази за всичките 120 минути.

Алваро Мората прати мача в продължения с гол в 80-та минута, но след това изпусна важна дузпа и закопа своя отбор.

Италианците започнаха по-силно двубоя и още в четвъртата минута Николо Барела бе изведен отляво от Емерсон Палмиери и напредна към наказателното поле, след което шутира към далечния ъгъл, а топката се отби от лявата греда на Унай Симон. Оказа се обаче, че футболистът на Интер е бил в положение на засада.
В следващите минути обаче испанците взеха инициативата и се настаниха по-трайно в половината на "адзурите". В 13-ата минута Микел Оярсабал получи топката на отлична позиция в наказателното поле, но не успя да я овладее и Емерсо успя да му я отнеме.

Две минути по-късно Феран Торес проби добре през центъра и шутира пред наказателното поле, но покрай дясната греда на Джанлуиджи Донарума. Малко след това Италия имаше златен шанс да открие, след като Симон излезе неразчетено да блокира Емерсон, топката стигна до Имобиле, който продължи към Барела, но вместо да стреля към опразнената врата, той реши да финтира защитниците в бяло и изгуби топката.

Пет минути след това "Ла фурия" можеше да поведе в резултата. Испанците организираха отлична атака, при която топката стигна до Дани Олмо в наказателното, който шутира, но бе блокиран. Кълбото обаче отново стигна до играча на РБ Лайпциг, който стреля от около точката за дузпа, но Донарума показа класа и спаси отлично.В 32-ата минута нов шут отправи Дани Олмо, но над вратата на „адзурите“. В 39-ата минута пък Микел Оярсабал получи топката на границата на наказателното поле, но ударът му от движение се оказа крайно разочароващ.

Пет минути преди края на първата част Унай Симон успя да излезе извън наказателното си поле и игра с глава, като по този начин попречи на Чиро Имобиле, който тичаше опасно на скорост, да застраши вратата му. Секунди преди края на първото полувреме Италия удари греда. Лоренцо Инсиние бе намерен с дълъг пас отляво, след което изведе много активния Емерсон в наказателното поле. Крайният бранител навлезе и шутира, но топката се отби от гредата.

15 минути след почивката Италия откри. Имобиле беше изведен в коридор зад гърба на защитата, но беше спрян. Топката все пак стигна до Киеза, който влезе в наказателното поле и с перфектен изстрел в далечния ъгъл матира Симон!

Две минути след това играчите на "Ла фурия" направиха нов пропуск. Оярсабал свали за Олмо пред наказателното поле, но нападателят стреля покрай лявата греда на Донарума.

В 68-ата минута резервата Доменико Берарди получи възможността да стреля, но топката срещна десния крак на Симон.

Влизането на Алваро Мората даде резултат и Испания изравни именно черз него в 80-ата минута. Нападателят на Ювентус направи отлично двойно подаване с Дани Олмо, който го изведе сам срещу Донарума и успя да го преодолее за 1:1.

Испанците можеха да направят обрата пълен в 98-ата минута, когато топката бе центрирана от свободен удар към далечната греда, където Олмо стреля, но Донарума спаси. Настана суматоха и няколко рикошета, а в крайна сметка топката се удари в Мората и излезе в аут.

В 110-ата минута Берарди отбеляза във вратата на Испания, но нападателят бе в положение на засада и попадението не бе зачетено.

Така се стигна до дузпите, които започнаха с два пропуска. Локатели беше спрян от Симон, а след това Олмо прати удара си високо над целта. Белоти и Бонучи за Италия и Тиаго и Морено за Испания успяха да вкарат своите удари и се стигна до момента, в който Бернардески също отбеляза, а Мората го последва на 11-те метра и изстрелът му беше спасен от Донарума! Така Жоржиньо пристъпи към точката за дузпа с огромната задача да вкара и да прати Италия на финал и халфът на Челси го направи за щастие на всички в синьо!

ИТАЛИЯ - ИСПАНИЯ 1:1