3. Италия влиза в квалификациите със загуба от Англия (+ВИДЕО)

Италия влиза в квалификациите със загуба от Англия (+ВИДЕО)

"Трите лъва" си отмъстиха частично за отпадането от "адзурите" на Евро 2012

Англия победи съперника на България в световните квалификации – Италия – с 2:1 в контролна среща преди началото на кампанията за Мондиал 2014 в Бразилия. В герой за домакините се превърна резервата Джърмейн Дефоу, който влезе на терена за второто полувреме и отбеляза победния гол в 79-ата минута. Успехът за „Трите лъва” дойде като отмъщение за отпадането от „адзурите” на Евро 2012.

Срещата се проведе в швейцарската столица Берн пред 15 000 зрители.

Италия започна силно и Даниеле Де Роси откри резултата с глава след центриране от ъглов удар на Алесандро Диаманти в 15-ата минута.

Но тимът на Рой Ходжсън отговори бързо, също от корнер. Фил Ягиелка реализира с летящ плонж в 27-ата минута.

Двубоят отиваше към равенство, но след като Райън Бертранд първо изчисти топката от голлинията, дойде часът на Дефоу. Нападателят на Тотнъм с удар покрай вратаря Салваторе Сиригу направи 2:1, като преди това направи майсторско обръщане.

Представянето изглеждаше задоволително, коментира играта на Англия Би Би Си. Селекционерът на „Трите лъва” Рой Ходжсън все още няма загуба начело на тима в 7-те си мача досега.