3. Италия води с 1:0 на Ейре на почивката

Италия води с 1:0 на Ейре на почивката

Отборът на Италия води с 1:0 на Ирландия в решителната квалификация от група 8, в която е и отборът на България. Още в 3-ата минута „Скуадра адзура” остана с човек по-малко на терена, но въпреки това възпитаниците на Марчело Липи успяха да стигнат до откриване на резултата.

Срещата започна равностойно, а още в 3-ата минута главният рефер Волфганг Щарк направи изключителен гаф и изгони новия любимец на Италия Джампаоло Пацини и вбеси 55 хиляди тифози на стадио „Сан Никола”. Пацини и Джон О’Шей скочиха за една висока топка и бранителят на Манчестър Юнайтед се надена на лакътя на Пацини и от лицето му започна да шурти кръв. Явно заблуден от кървавата фланелка на О’Шей, немският арбитър Волфганг Щарк извади директен червен картон на голмайстора на Самп и остави домакините с човек по-малко.

Въпреки че вече бе в намален състав, „Скуадра адзура” съвсем скоро напомни защо е световен шампион. В 10-ата минута Андреа Пирло намери с прехвърлящ пас Фабио Гросо отляво, който напредна и подаде на Якуинта, а за нападателя на Юве не бе проблем да мушне топката в опразнената врата на Шей Гивън – 1:0. Оттук до края на полувремето Ирландия наложи тотален натиск, но без успех. Възпитаниците на Джовани Трапатони непрестанно изсипваха топката в наказателното поле на Италия и разчитаха на грешка в отбраната на домакините, която обаче така и не дойде. В 31-ата минута Симоне Пепе можеше да вкара за 2:0, след като се озова на чиста позиция от дясно, но ударът му срещна външната страна на мрежата. В самия край на полувремето Стивън Хънт нацели напречната греда над Буфон с мощен удар от дъгата на наказателното поле, като това бе и най-добрата ситуация пред гостите.