3. Италия загря с победа за Евро 2016 (ВИДЕО)

Италия загря с победа за Евро 2016 (ВИДЕО)

„Адзурите” биха Финландия с 2:0 в последния си спаринг преди финалите

Отборът на Италия победи с 2:0 Финландия в последната си контрола преди старта на Евро 2016.

Селекционерът Антонио Конте заложи на схемата 4-3-3, като заложи на трима от Ювентус в защита, докато в предни позиции действаха Стефан Ел Шаарауи, Чиро Имобиле и Симоне Дзадза.

Последният бе сред най-активните преди почивката, но нямаше шанс да се разпише. Вместо това в 27-ата минута Кандрева бе фаулиран в пеналта и превърна в гол отсъдената дузпа, за да открие резултата.

През втората част физическите сили на Тиаго Мота се изчерпаха и той бе заменен от Даниеле де Роси, който се включи много силно.

Халфът на Рома оформи и крайното 2:0 в 71-ата минута, когато вкара с глава след центриране на Кандрева.

В даденото от рефера продължение пък Чиро Имобиле бе длъжен да направи резултата класически, но направи по-трудното и пропусна.

Така Италия загря подобаващо за Евро 2016, където е в група с Белгия, Ирландия и Швеция.

Луис Енрике: Дембеле става все по-добър