3. Избраха Попето в отборa на кръга в Русия (ВИДЕО)

Избраха Попето в отборa на кръга в Русия (ВИДЕО)

Ивелин Попов се отчете с асистенция за ремито между Ростов и Ахмат

Бившият капитан на националния отбор на България Ивелин Попов попадна в идеалния отбор на 20-ия кръг в руската Висша лига.

Полузащитникът на “Ростов” записа асистенция при равенството 1:1 като гост на “Ахмат” в Грозни.

Това накара изданието “Спорт ден за дньом” да постави Попов в подборката си за най-добре представилите се футболисти в отминалия кръг в Русия.

“Българският легионер на “Ростов” блестящо изигра ситуацията при гола във вратата на “Ахмат”, записвайки асистенция. Въобще Попов като цяло проведе добър мач в Грозни. 75 процента от технико-тактическите му действия бяха успешни. От статистиката му си заслужава да бъдат отбелязани два удара към вратата на “Ахмат”, 4 подавания, довели до изострянето на играта на “Ростов” в атака, и 3 финта за преодоляване на противник”, пише “Спорт ден за дньом” за представянето на Ивелин срещу “Ахмат”.

В 45-ата минута капитанът на “Ростов” получи топката отдясно в наказателното поле на домакините. Българинът се извъртя и майсторски я върна към точката за изпълнение на дузпа.

Там бе голмайсторът на “Ростов” Елдор Шомуродов, който откри резултата.

За узбекския футболист това бе 11-о попадение за сезона в първенството.

Четири минути след почивката албанският халф Одисе Роши донесе точката на “Ахмат” с точно изпълнение на дузпа.

Кейн: Чака ни труден, но и вълнуващ мач с Леверкузен