3. Изгониха Роналдо, но гол от дузпа на Бейл спаси Реал в Кордоба (ВИДЕО+СНИМКИ)

Изгониха Роналдо, но гол от дузпа на Бейл спаси Реал в Кордоба (ВИДЕО+СНИМКИ)

Носителят на "Златната топка" бе изгонен за удар без топка

Реал (Мадрид) взе много труден успех като гост на Кордоба. В мач от 20-ия кръг на Примера дивисион „кралете” се наложиха с 2:1, благодарение на късен гол от дузпа на Гарет Бейл.

Кристиано Роналдо бе изгонен в 82-рата минута за удар без топка, но численото равенство на терена бе възстановено пет по-късно, когато Картабиа игра с ръка в наказателното си поле, което доведе до дузпата, реализирана от Бейл.

Кордоба поведе в резултата още в третата минута с гол от дузпа на Набил Гилаш. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за игра с ръка на Серхио Рамос и Гилаш не сбърка от бялата точка.

В 27-ата Карим Бензема изравни резултата, след като засече центриране от корнер и от границата на малкото наказателно поле намери мрежата на Хуан Карлос.

Втората част предложи повече зрелище на зрителите по трибуните. Домакините имаха два страхотни шанса отново да поведат, но Картабиа стреля в гредата, а малко по-късно Андоне успя да прехвърли Касияс, но топката кацна върху напречната греда.

В 82-рата минута носителят на „Златната топка” Кристиано Роналдо бе изгонен за удар без топка срещу противников футболист. На излизане от терена португалецът излъска емблемата на фланелката си, която показва, че Реал е Световен клубен шампион.

Само пет минути по-късно обаче и домакините останаха с 10 души на терена. Гарет Бейл изпълни пряк свободен удар, Картабиа спря топката с ръка и съдията отсъди дузпа, показвайки и втори жълт картон на аржентинеца. Зад топката застана Бейл, който спокойно прати топката в средата на вратата и осигури трите точки за „кралете”.

Реал остава лидер в Примера с актив от 48 точки - на четири пред втория Барселона, докато Кордоба остава с 18 на 14-ата позиция.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни