3. Изключителни вратари запазиха нулевото равенство между Манчестър Юнайтед и Челси (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените дяволи” бяха преобразени, но не успяха да нанесат голов удар

Изявите на Давид де Хеа и Тибо Куртоа под рамките запазиха двете нули на „Олд Трафорд” непроменени и след края на дербито от 19-ия кръг на Висшата лига между Манчестър Юнайтед и Челси.

Юнайтед, който преди мача беше в серия от четири поредни загуби във всички турнири, изглеждаше преобразен и удари две греди през първото полувреме, докато Де Хеа извади удар под гредата на Тери с глава.

През второто полувреме Куртоа се отличи с феноменално блокиран опит на Ерера от вратарското поле, докато Де Хеа - с двоен удар на Челси малко след почивката. Юнайтед имаше две огромни претенции за дузпа, които не бяха уважени от съдията, макар че ситуациите можеше да се отсъдят.

Луис ван Гаал, който беше поздравен от феновете на Юнайтед преди мача, въпреки че е под натиск, направи четири промени спрямо мача срещу Стоук на „Боксинг дей”. Дармиан, Шнайдерлин, Швайнщайгер и Рууни заеха местата на Джоунс, Карик, Фелайни и Депай съответно.

Гуус Хидинк, който направи повторния си дебют начело на Челси с равенство 2:2 с Уотфорд, пусна Зума, Микел и Азар вместо Кейхил, Фабрегас и наказания Коща.

Още в 3-ата минута Хуан Мата разтресе напречна греда след страхотен пас на Рууни. Челси отвърна с удар с глава на Джон Тери при корнер, който Давид де Хеа великолепно спаси, вадейки в корнер.

Шнайдерлин шутира опасно покрай гредата в 10-ата минута и Юнайтед вече създаде повече положения, отколкото за 90 минути на „Британия”.

В 17-ата минута и Марсиал тресна греда. Куртоа беше преодолян при удара, но страничният стълб се оказа последна преграда.

Около 72 000 ревнаха за дузпа в 24-ата минута, когато Антъни Марсиал се свлече в наказателното поле на Челси, блъскайки се в Курт Зума, но реферът Аткинсън каза не.

Тибо Куртоа направи впечатляващо спасяване при далечен шут на Рууни в 30-ата минута, а в последните 15 минути на първата част Челси укроти „червените дяволи” и почивката дойде при 0:0.

С осемте удара срещу Челси домакините направиха третото си най-силно първо полувреме през сезона.

С подновяването на играта обаче гостите бяха на ход. Но Де Хеа спаси два последователни удара на Педро и Аспиликуета

На другия фронт в 58-ата минута Тибо Куртоа направи феноменално спасяване, след като Ерера засече центриране във вратарското поле на Марсиал.

След това Вилиан си поведе топката с ръка неволно, но реферът не реагира.

Нови претенции за дузпа на Юнайтед не бяха уважени от Аткинсън в 64-ата минута, когато Мата се спъна от шпагата на Аспиликуета, като последният не игра с топката.

А Неманя Матич бе оставен от защитниците на Юнайтед на чиста позиция, обаче той прати крайно неточно.

В края Рууни получи само жълт картон за много груб фаул срещу Оскар.

Двата отбора започнаха мача от съответно 6-ото и 16-ото място, като след последния сигнал Юнайтед запази своята позиция, докато Челси дръпна с две напред. „Сините” продължават да нямат победа като гости от 23 август насам, докато опасността за Луис ван Гаал, че ще натрупа четири поредни загуби за първи път от 1999 г. насам, отмина засега и напрежението около него би трябвало да се уталожи. Въпреки това, той няма победа вече в осем мача.