3. Изкуствените терени мъчат Лудогорец

Изкуствените терени мъчат Лудогорец

Ивайло Петев умува за халфовата линия

За шести в път в своята евроистория Лудогорец ще играе на изкуствен терен – днес в Астана.

До момента балансът е равен – една победа, 3 равенства и 1 загуба. Два пъти „орлите” гостуваха на Жалгирис, който играе срещите си на ужасния терен на стадион “ЛФФ”. Там разградчани имат една загуба – с 1:2 през 2017 г., както и мъчно реми 3:3 след продължения през миналото лято в плейоф за Лига Европа.

Иначе Лудогорец направи 1:1 с Валур Рейкявик през лятото на 2019 г. на стадион „Хлидаренди”. Със сигурност тогава теренът изравни силите, защото на реванша „орлите” помляха своя съперник с 4:0.

Преди 10 месеца Лудогорец не успя да победи ХИК Хелзинки на “Болт Арена” във финландската столица – 1:1.

Единствената победа на Лудогорец на изкуствен терен е срещу аматьорите от Крусейдърс с 2:0. Но там дори и на асфалт да бяха играли двата тима, победителят щеше да е ясен, пише “Мач Телеграф”, докато „Тема спорт“ отбелязва, че треньорът Ивайло Петев има няколко въпросителни по състава за днешния сблъсък.

От началото на кампанията разградчани изпитват големи проблеми в халфовата линия. Те не успяват достатъчно добре да задържат топката и да осъществяват постепенни нападения. В много от двубоите те допускат сериозен брак в средата на терена, от което след това страда и защитата, която бива сварвана неподготвена.

В гостуването на Олимпия като титуляр започна Педро Нареси, но бразилецът направи доста непредизвикани грешки, което може да го остави на резервната скамейка, а като титуляри да започнат Клод Гонсалвеш и Якуб Пьотробски.

При 5:0 над Ботев Враца през уикенда почивка получиха фланговите нападатели Кирил Десподов и Бърнард Текпетей, които ще са част от стартовата единайсеторка в казахстанската столица.

За върха на атаката почти сигурно ще бъде предпочетен Матиас Тисера пред Руан Крус. В защита за титуляр е гласен взетият от Левски Ноа Сонко Сундберг. Очаква се той да си партнира с аржентинеца Франко Русо.