3. Изненада: Астън Вила спря Манчестър Сити (ВИДЕО)

Изненада: Астън Вила спря Манчестър Сити (ВИДЕО)

Холанд пак вкара, но бирмингамци взеха точка

Английският шампион Манчестър Сити не успя да победи Астън Вила и взе само точка след 1:1 при визитата си от 6-ия кръг на Висшата лига.

„Гражданите“ откриха резултата в Бирмингам чрез новата си голова машина Ерлинг Холанд, който вече има 10 попадения в първите си 6 мача от Премиършип.

Норвежецът се разписа в 50-ата минута след асистенция на Кевин де Бройне, ала възпитаниците на Стивън Джерард не се предадоха и изравниха.

В 74-ата минута това стори Леон Бейли, за да донесе точката на „винените“ с единствения им точен удар в мача, a по този начин те успяха да прекъснат серията си от 3 поражения в елита на Англия.

Първото полувреме завърши без голове, въпреки пропуските за "гражданите".

Те обаче не чакаха много след почивката, за да успее Ерлинг Холанд да вкара дежурното си попадение.

Съставът от Бирмингам изравни четвърт час преди края на редовното време.

Тогава при бърза атака Джейкъб Рамзи проби отляво и центрира остро, а Леон Байли вкара с чудесен удар с левия крак под гредата.

Фелипе Коутиньо дори успя да отбележи втори гол за Астън Вила малко по-късно, но преди да отправи удар страничният съдия бе вдигнал високо флага си за засада.

Със спечелената точка Манчестър Сити се върна на второ място в класирането, но остава на точка зад лидера Арсенал с мач повече.

Това бе първо равенство за Астън Вила през сезона. Тимът на Джерард се изкачи с 2 места нагоре и вече е на 17-а позиция.