3. ИЗНЕНАДА: Храбър Брентфорд надви Ливърпул (ВИДЕО)

ИЗНЕНАДА: Храбър Брентфорд надви Ливърпул (ВИДЕО)

"Пчеличките" биха с 3:1

Брентфорд победи с 3:1 Ливърпул в мача им от 19-ия кръг на английската Висша лига. Домакините изиграха много по-силен мач и заслужено взеха трите точки, с което сложиха край на серията на мърсисайдци от четири поредни победи.

Гостите стартираха по-добре и бързо опитаха да наложат натиск. В третата минута Харви Елиът центрира отдясно в наказателното поле, а на далечната греда Върджил ван Дайк засече топката, но вратарят Давид Рая отрази. В крайна сметка беше отсъдена засада на нидерландеца.

Пет минути по-късно мърсисайдци бяха много близо до откриването на резултата. Тогава Мохамед Салах овладя добре топката в половината на домакините, задържа и тръгна към наказателното поле, след което изведе отлично в него Дарвин Нунес. Уругваецът елиминира Рая с едно докосване и стреля към вратата, но Бен Мий застана пред голлинията и предотврати сигурно попадение.

Пет минути след това дойде и най-чистата ситуация за Брентфорд. Тимът на Томас Франк организираха мълниеносна контраатака, при която Йоан Уиса получи на центъра и веднага изведе отдясно в половината на Ливърпул Браян Мбуемо, който надбяга Ван Дайк, влезе в наказателно поле и стреля, но Алисон блокира в ъглов удар. След неговото изпълнение обаче „пчеличките“ поведоха в резултата. Топката беше центрирана на първа греда, където топката леко  докосна Мий, а след това тя рикошира в левия крак на Ибрахима Конате и тя попадна в долния ляв ъгъл на вратаря – 1:0.

В 27-ата минута домакините отбеляза втори гол отново след изпълнение на корнер. Стигна се до сериозен карамбол в наказателното поле, а Йоан Уиса добута топката във вратата, но попадението не беше зачетено заради засада на нападателя, който дори беше отвъд голлинията.

В 39-ата минута домакините отново помислиха, че са реализирали попадение, след като Мбуемо центрира от корнер, а Уиса бе оставен сам на втора греда, овладя на гърди и стреля към вратата, но топката рикошира в Бен Мий и попадна във вратата. Централният защитник обаче беше в положение на засада и голът не бе зачетен.

Само три минути след това обаче Уиса този път празнуваше своя гол, след като удвои резултата. Матиас Йенсен центрира отдясно в наказателното поле, а на далечната греда Уиса бе забравен от Трент Александър-Арнолд и с глава насочи топката към вратата. Алисон успя да играе с нея и я изби, но технологията на голлинията потвърди, че кълбото е преминало с пълния си обем – 2:0.

Три минути след старта на втората част гостите пратиха топката във вратата, след като Тиаго Алкантара изведе отлично Нунес отдясно в половината на Брентфорд. Нападателят напредна и влезе в наказателното поле и прехвърли успешно Рая, но попадението беше отменено заради засада на уругваеца.

120 секунди по-късно Ливърпул все пак се домогна до гол. Александър-Арнолд центрира перфектно отдясно и качи топката на главата на Окслейд-Чембърлейн, който от границата на вратарското поле не остави шансове на Рая – 2:1. По този начин англичанинът ознаменува своят стотен мач за клуба във Висшата лига с попадение.

В 84-ата минута обаче Брентфорд реши всичко в мача с трети гол. Всичко тръгна от една загубена топка от страна на Наби Кейта в половината на домакините, след което последва дълъг пас за Браян Мбемо в половината на Ливърпул. Там Конате опита с тяло да блокира нападателя, който обаче го пребори, отне му топката и останал сам срещу Алисон го преодоля – 3:1.