3. Изненада нямаше: Арсенал взе своето и във втория мач с Удинезе (видео)

Изненада нямаше: Арсенал взе своето и във втория мач с Удинезе (видео)

Мачът на "Фриули" предложи куп емоции на зрителите

Английският гранд Арсенал се класира за груповата фаза на Шампионската лига, след като в днешния мач реванш срещу Удинезе, надви италианския тим с 2:1. Първата среща на „Емирейтс” бе приключила с минимална победа с 1:0 в полза на „артилеристите”, а в реванша на „Фриули” днес играчите на Арсен Венгер също достигнаха до успеха, въпреки че губеха с 0:1 на почивката на изключително интересния двубой.

Началото на срещата бе доста динамично. Още преди да са изтекли две минути игра на „Фриули”, пред Арсенал вече се бяха открили две възможности. Жервиньо се измъкна много хубаво отдясно на Ханданович и центрира прострелно в наказателното поле, но вратарят на домакините предвидливо се хвърли и улови. Последва добър изстрел на Уолкът, но стражът на Удинезе отново отрази.

В 9-ата минута пък бе отменен гол за домакините. Ди Натале бе намерен и забоде отлично кълбото с десния си крак в долния десен ъгъл на вратата на Арсенал, но флагът на страничния рефер бе вдигнат и попадението не бе зачетено.

Последваха минути, в които Удинезе се представяше доста силно. Изявите на тима от „Фриули” бяха съсредоточени и си личеше, че домакините са тимът, който се нуждае от отбелязването на попадение. В 21-ата минута Ди Натале нанесе чудесен удар от далечно разстояние, но Шчезни отрази. 120 секунди по-късно отново италианският нападател имаше отлична възможност да реализира попадение, но ситуацията се превърна в най-големия пропуск от началото на мача. Топката бе центрирана отляво на Шчезни, а Ди Натале от около два метра нацели лявата греда, пропускайки да даде аванс на тима си.

Арсенал също се отличи с пропилени възможности през първата част. Малко след като бе изтекъл половин час игра от първия съдийски сигнал, Уолкът бе намерен непокрит в средата на наказателното поле и от около 10-ина метра необезпокояван стреля силно към вратата на Удинезе, но блестящият Ханданович изби. Топката се насочи към капитана Робин ван Перси, но вратарят на Удинезе отново отрази, запазвайки нулевото равенство.

В 39-ата минута по-активните действия на домакините доведоха до резултат. Изключително активният от началото на срещата Антонио Ди Натале бе намерен в наказателното поле и от повече от десет метра от голлинията нанесе удар с глава. Топката полетя към вратата на Шчезни, срещна лявата греда, след което се оплете в мрежата на Арсенал. Вратарят на „артилеристите” просто изгледа ситуацията, а резултатът бе 1:0 в полза на Удинезе. Авансът на домакините от един гол се запази и до почивката на мача.

Второто полувреме също стартира интересно. Арсенал успя да възстанови равенството след само девет минути игра. Герой за лондончани бе Робин ван Перси, който с попадението си върна тима си в мача и направи така, че Удинезе да трябва да отбележи два гола, ако иска да играе в Шампионската лига.

Домакините получиха отлична възможност за втори гол в 57-ата минута. Главният съдия на срещата отсъди 11-метров наказателен удар в полза на италианският тим, а с отговорността да отбележи за 2:1 се нагърби Антонио Ди Натале. Капитанът на Удинезе обаче пропусна дузпата. Шчезни изби много хубаво с една ръка удара на италианеца в десния ъгъл на вратата си и по този начин резултатът остана 1:1.

Всичко в срещата приключи в 68-ата минута. Уолкът бе изведен на голова позиция и след хубав удар покрай Ханданович, вкара втория гол за Арсенал, с който бе сложен краят на интригата в срещата.

До последния съдийски сигнал играчите на Арсен Венгер контролираха събитията на терена. „Артилеристите” бяха по-концентрирани от съперника си, направиха още няколко пропуска и владееха повече топката, като съумяха да запазят преднината си и по този начин да се класират за груповата фаза на Шампионската лига. Удинезе пък ще играе в Лига Европа.