3. Израел продължава да преследва баражите след 2:1 над Латвия

Израел продължава да преследва баражите след 2:1 над Латвия

Националният отбор на Израел постигна изключително важна победа в борбата си за класиране на Евро 2012, след като днес се наложи трудно с 2:1 над тима на Латвия.

Националният отбор на Израел постигна изключително важна победа в борбата си за класиране на Евро 2012, след като днес се наложи трудно с 2:1 над тима на Латвия. Срещата се игра на стадион „Сконто” в Рига и бе от програмата на квалификационна група „F”.

Двубоят започна с по-добра игра на гостите, които излязоха напред в резултата в 20-ата минута чрез мегазвездата си – Йози Бенаюн. В края на полувремето, в 43-ата минута, Израел удвои аванса си, след като защитникът Тал Бен Хаим бе точен от дузпа. Крайното 1:2 пък оформи Кауна, който също бе безгрешен от бялата точка в 62-ата минута.

След успеха гостите се намират на 2-о място във временното класиране в група „F”, като вече имат актив от 13 точки, колкото Хърватия, но с мач повече. Домакините от Латвия пък са 5-и с 4 пункта.