3. Кабаков свири триумф на Макаби над ПАО (ВИДЕО)

Кабаков свири триумф на Макаби над ПАО (ВИДЕО)

Израелците продължават в Лигата на конференциите

Георги Кабаков ръководи мач, в който Макаби Хайфа стигна до важна победа с 2:1 в гостуването си на Панатинайкос в последен двубой от Група "F" на Лига Европа. На  стадион "Апостолос Николаидис" домакините допуснаха да се смъкнат до последно място в групата и приключват участието си в Европа.

Дийн Дейвид изведе израелците напред в резултата в 20-ата минута след асистенция на Пиер Корну. Към средата на второто полувреме Тярон Чери (74') удвои, а в края на мача Фотис Йоанидис (89') оформи крайния резултат.

Георги Кабаков пък вдигна общо 7 жълти картона. В другия мач от групата Виляреал измести Рен от първото място, побеждавайки французите със зрелищното 3:2.

Така "Жълтата подводница" вече е на върха с 13 точки. Рен остава на втора позиция с 12, а Макаби Хайфа продължава към Лига на конференциите след третото си място с 5 точки. Панатинайкос приключва с Европа на последна позиция с 4.