3. Кадис шокира Атлетико в 99-ата минута (ВИДЕО)

Кадис шокира Атлетико в 99-ата минута (ВИДЕО)

3:2 след гол на Рубен Собрино в деветата минута на добавеното време

С гол на Рубен Собрино в деветата минута на добавеното време Кадис спечели с 3:2 при домакинството си на Атлетико Мадрид в среща от 12-ия кръг на Ла Лига.

Голът в 99-ата минута не е само един от най-късните в историята на испанското първенство, но и дойде близо две минути след края на минималното добавено време от осем минути.

Това обаче далеч не бе единственият впечатляващ момент в срещата, която започна с гол на Тео Бонгонда за Кадис още в 37-мата секунда.

До 80-ата минута не се виждаше как ще падне нов гол, но последните минути на срещата се превърнаха в истинско влакче на ужасите.

Алекс Фернандес даде преднина от 2:0 на Кадис в 81-вата минута, но в 85-ата Луис Ернандес си вкара автогол след удар със задна ножица на Жоао Феликс.

Точно португалецът вкара за 2:2 в 89-ата минута след подаване на Антоан Гризман. В добавените осем минути обаче Атлетико не само не успя да стигне до пълен обрат, а допусна нов гол, след като Собрино бе забравен напълно непокрит при едно центриране и донесе едва втората победа на "жълтите" от началото на сезона.

С успеха Кадис събра 10 точки, но остава на 18-о място и в зоната на изпадащите. Атлетико Мадрид е на трета позиция с 23 точки, на осем зад лидера Реал Мадрид, който е и с мач по-малко.