3. Какъв мач! Юнайтед пропиля аванс от два гола срещу Порто, но Магуайър спаси тима си от загуба в края (ВИДЕО)

Бранителят вкара изравнителния гол

Порто и Манчестър Юнайтед завършиха при зрелищното равенство 3:3 на „Ещадио до Драгао“ в мач от втория кръг в основната фаза на Лига Европа.

Маркъс Рашфорд даде аванс на „червените дяволи“ в 7-ата минута, а в 20-ата асистира за гола за Расмус Хьойлунд. До края на първото полувреме Порто изравни след головете Пепе и Саму Омородион в рамките на само седем минути. През втората част Саму реализира в 50-ата минута, за да осъществи пълния обрат. Манчестър Юнайтед остана и с човек по-малко на терена в 81-вата минута, когато капитанът Бруно Фернандеш отново бе изгонен, но въпреки това воденият от Ерик тен Хаг тим изравни в добавеното време чрез Хари Магуайър.

След втората си спечелена точка Манчестър Юнайтед заема 21-во място в Лига Европа, докато Порто е на 24-а позиция със само точка.

Домакините започнаха силно срещата. Саму Омородион получи отдясно топката и сви за Галено, който отправи удар от границата на наказателното поле на Манчестър Юнайтед във втората минута, но Андре Онана отрази.

Манчестър Юнайтед успя да поведе рано в двубоя. Кристиан Ериксен получи топката по левия фланг и продължи за Маркъс Рашфорд. Крилото на "червените дяволи" навлезе в наказателното поле, като размина двама футболисти и на Порто, за да си освободи пространство за удар в долния десен ъгъл на вратата, с който матира Диого Коща.

Амад Диало проби през центъра в 15-ата минута, като отклони вляво от себе си за Рашфорд. Англичанинът реши да центрира на първа греда, където Зе Педро изпревари Расмус Хьойлунд и изчисти. "Драконите" имаха голям късмет, тъй като топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата.

"Червените дяволи" продължиха с активните си действия, като това доведе и до втори гол в 20-ата минута. Андре Онана даде начало на нападението с топка в предни позиции, която Расмус Хьойлунд свали за Кристиан Ериксен. Датският халф напредна с топката и изведе отляво Маркъс Рашфорд, който от своя страна сви за Хьойлунд. Нападателят на Манчестър Юнайтед стреля с първото си докосване в близкия ъгъл. Диого Коща се опита да отрази, но не успя да се намеси по най-добрия начин, а топката премина голлинията.

Порто успя да върне едно попадение в 27-ата минута. След центриране в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, Нусаир Мазрауи надскочи Саму Омородион и стреля с глава, опитвайки се да изчисти, но изпрати топката към собствената си врата. Андре Онана направи феноменално спасяване при приятелския огън. Пепе обаче бе точното място в точния момент, за да прати топката в опразнената врата.

В 34-ата минута Порто възстанови паритета, след като "драконите" дълго време задържаха топката в наказателното поле на Манчестър Юнайтед. Жоао Марио  получи отдясно в наказателното поле и центрира на втора греда, където Саму Омоподион засече с глава и прати топката точно под напречната греда, не оставяйки никакви шансове на Андре Онана да се намеси.

До края на първото полувреме Порто продължи да опитва да потърси пълния обрат, но двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 2:2.

"Драконите" започнаха силно второто полувреме. Франсиско Моура тръгна на индивидуален рейд по лявото крило, като навлезе в наказателното поле на Манчестър Юнайтед и стреля по земя, но Андре Онана отрази в 48-ата минута.

Порто успя да стигне до пълния  обрат в 50-ата минута. Пепе бе изведен зад гърба на отбраната на Манчестър Юнайтед. Бразилецът успя да дръпне пред Лисандро Мартинес, навлезе в наказателното поле и сви топката за Саму, който с първото си докосване опъна мрежата зад Андре Онана.

Алехандро Гарначо отправи силен удар от границата на наказателното поле на Порто в 57-ата минута, но Диого Коща отрази рутинно.

Нусаир Мазрауи стреля от границата на наказателното поле към долния десен ъгъл на вратата, но Коща изби. Последва добавка от страна на Гарначо от  малък ъгъл, който обаче не успя да намери очертанията на вратата в 62-рата минута.

Саму Омородион излезе на чиста позиция в 65-ата минута и шутира в долния ляв ъгъл, но Андре Онана демонстрира страхотен рефлекс и отрази.

Манчестър Юнайтед остана с 10 души на терена в 81-вата минута. Бруно Фернандеш вдигна високо крака си, докато Науен Перес се опитваше да играе с глава. Капитанът на "червените дяволи" не докосна своя опонент, но посегна високо, за което си действие получи втори жълт и респективно червен картон.

Алехандро Гарначо отправи мощен изстрел към вратата на Порто в 87-ата минута, но Диого Коща направи феноменално спасяване.

Манчестър Юнайтед съумя да се отърси в края от шока и стигна до изравнително попадение в първата минута от добавеното време. Кристиан Ериксен центрира от корнер на втора греда, където Хари Магуайър се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата на Порто.

Фон Витри: Лудогорец може да стигне до елиминациите