3. КАКВА ДРАМА! Арсенал се измъкна с 4:3 срещу Лутън (ВИДЕО)

КАКВА ДРАМА! Арсенал се измъкна с 4:3 срещу Лутън (ВИДЕО)

Деклан Райс вкара победния гол в 97-та минута на мача

Арсенал измъкна драматична победа с 4:3 срещу новака Лутън в първия мач от 15-ия кръг на Висшата лига. "Топчиите" бяха близо до разочароващ хикс, но Деклан Райс вкара победния гол в 97-та минута на мача.

"Топчиите" имат надмощие в началото на мача, но рядко застрашава вратата на домашните. В 20-ата минута Камински не успя да изчисти добра топката и я прати в тъч. Габриел Жезус изпълни бързо страничното хвърляне и намери Букайо Сака. Англичанинът навлезе в наказателното поле и подаде към Габриел Мартинели, който изпревари Теден Менги и прати топката в долния ляв ъгъл за 0:1.

Арсенал загуби аванса си пет минути след това. Габриел Ошо надскочи Габриел Жезус след центриране от корнер и прати неспасяемо с глава топката във вратата на Давид Рая.

В 40-ата минута Букайо Сака поде индивидуална акция отдясно, справя се с Амари Бел и изпраща удар, който Камински успява да избие, а след това Иса Каборе изчисти в ъгъла.

Пет минути по-късно Арсенал отново поведе. Бен Уайт направи двойно със Сака отдясно и центрира в наказателното поле, където Габриел Жезус с глава не остави шансове на Томас Камински за 1:2. Четири минути след подновяването на къщата домашните отново изравниха. Илайджа Адебайо надскочи Деклан Райс и Давид Рая в наказателното поле след центриране от корнер и заби страхотен гол с глава за 2:2.

В 57-ата минута Лутън направи пълен обрат. "Шапкарите" изградиха страхотна атака, започната от Рос Баркли. Халфът пада към Андрос Таунзенд пред наказателното поле, а ветеранът се връща към Баркли отляво. Последното навлизане в наказателното поле и със силен удар реализиране за 3:2.

Преднината на домашните обаче продължават три минути. Габриел Жезус се пребори с Менги за една дълга топката в наказателното поле и подаде към Кай Хавертц, който се измъкна от Ошо и от няколко метра преодоля Камински за 3:3.

В седмата минута на добавеното време на втората част Арсенал стигна до победен гол. "Топчиите" разиграха топката пред наказателното поле. Йодегор подаде към Зинченко отляво. Украинецът центрира, а Деклан Райс се извиси и с глава насочи към долния ляв ъгъл за 3:4.